Glavni

Migrena

Spasmalgon ili analgin

Spazmalgon je kombinirani lijek koji se proizvodi u tabletama i u otopini za injekcije na bazi takvih komponenti - fenpiverinijum bromida, pitofenona i metamizola natrija. Spasmalgon spada u farmakološku skupinu antispazmodika u kombinaciji s analgeticima. Za pacijente koji su alergični na komponente lijeka, ljekarne nude širok izbor Spazmalgonovih analoga kojih biste trebali biti svjesni.

Pakiranje Spazmalgona

Spazmalgon je propisan za ublažavanje boli s takvim poremećajima u tijelu:

  • dismenoreja;
  • grčevi u mišićima, kao i bolovi u zglobovima;
  • kolike u probavnom sustavu.

Nemojte propisivati ​​Spazmalgon sa:

  • prostate;
  • kršenja u hemostatskom sustavu;
  • alergije na sastav lijeka;
  • neuropenija različite etiologije;
  • glaukom
  • poremećen rad srca;
  • astma.

Također nije propisano u dječjoj praksi do 15 godina, kao i trudnicama i dojiljama.

Standardne doze u liječenju bolesnika starijih od 15 godina - 1-2 tablete dnevno. Trajanje tečaja lijeka je 3 dana. Otopina se mora davati injekcijom ili kapanjem intravenski ili intramuskularno. Učestalost primjene je 2-3 injekcije dnevno, a pojedinačna doza 2-5 ml. Trajanje liječenja - 5 dana.

  • urtikarija, pruritus, rinitis i bronhospazam;
  • dispepsija i hepatitis;
  • tahikardija, fluktuacije tlaka;
  • vrtoglavica i poremećaj sna.

Trošak spazmalgona i popis analoga

Spazmalgon se nalazi u srednjoj cjenovnoj kategoriji, kao i njegovi ruski kolege. Lijekovi koji se proizvode u inozemstvu koštaju 2-3 puta skuplje od originalnih lijekova.

Naziv lijekova i analoga

Doza aktivnog sastojka (mg)

Količina u paketu

ubrizgavanje

Jeftini analozi Spazmalgona za aktivnu tvar

Na farmakološkom tržištu nalaze se generički proizvodi domaće proizvodnje Spazmalgona, koji imaju proračunske troškove. Ruski strukturni analozi jeftiniji su od originalnog Spazmalgona 2, ili čak 3 puta.

Maxigan

Maksigan je po sastavu identičan analogu Spazmalgona. Lijek se izrađuje u tabletama i otopinama za injekcije. Koristite ovaj lijek u liječenju takvih patologija:

  • grčevi u unutarnjim organima, koji uzrokuju kolike;
  • migrene boli;
  • bol u glavi vaskularne etiologije;
  • bol u srcu
  • bolovi neurološke prirode;
  • grčevi mokraćnih putova;
  • hipertermija s gripom, SARS i groznica.

Prije provođenja instrumentalne dijagnostike propisan je i lijek..

Ne propisivajte Maxigan s:

  • alergije na ljekoviti sastav;
  • disfunkcija bubrega i jetre;
  • kršenje u stvaranju krvi - anemija, trombocitopenija i hemofilija;
  • infektivna neuropenija;
  • alergijski rinitis i bronhospazam;
  • kardiološke teške patologije;
  • hipertrofija prostate;
  • ulcerozno uništavanje probavnih organa i stenoza jednjaka.

Također se ne propisuje u pedijatriji do 12. godine života, tijekom razdoblja hepatitisa B i tijekom trudnoće.

Otopina se mora ubrizgati polako u količini od 2-5 ml iv ili IM. Vremenski interval između postupaka uvođenja otopine je 8 sati, a tableta - 12 sati. Dopušteni dnevni maksimum: tablete - 2 komada, otopina - 10 ml.

Negativne manifestacije javljaju se rijetko i izražavaju se u alergijskim kožnim reakcijama i u poremećajima probavnog trakta.

Took je antispazmodik i ima identičan sastav sa Spazmalgonom. Uzeo sam ga u obliku tableta. Lijek za ublažavanje bolova preporučuje se uz:

  • bubrežna, jetrena kolika;
  • kolike u žuči i mjehuru;
  • grčevi u organima probave i uretre;
  • diskinezija;
  • migrene i bolovi u glavi različitog intenziteta i lokalizacije;
  • infarkt miokarda ili angina pektoris;
  • neurotična bol.

Također, Bral se može koristiti za ublažavanje hipertermijskog sindroma različite geneze..

Nisam je uzeo kada:

  • osjetljivost na medicinski sastav;
  • disfunkcija jetre i zatajenje bubrega;
  • anemija, hemofilija i trombocitopenija;
  • neuropenija infektivne etiologije;
  • alergijske reakcije - rinitis, bronhospazam, konjuktivitis;
  • pijelonefritis;
  • poremećen ritam miokarda;
  • stenoza jednjaka;
  • prostata.

Također, lijek se ne koristi tijekom trudnoće i tijekom razdoblja dojenja, u pedijatrijskoj praksi (do 12 godina), tablete treba uzimati 1-3 puta dnevno po 1-2 komada. Dopušteni broj tableta dnevno je 6 tableta. Liječenje ne bi trebalo trajati duže od 3 dana.

  • fluktuacije krvnog tlaka i tahikardije;
  • dispepsija;
  • urtikarija, bronhospazam, rinitis;
  • pospanost i vrtoglavica.

Spazgan

Spazgan je antispazmodik, a proizvodi se u tabletama i otopinama za parenteralnu primjenu. Spazgan je propisan za:

  • kolike u žučnom mjehuru, bubrezima, crijevima i jetri;
  • dismenoreja;
  • grčevi u glavi vaskularne i neurološke etiologije;
  • grčevi glatkih mišićnih vlakana unutarnjih organa;
  • neuralgije, artralgije i mijalgije, reumatskih bolova i artritisa;
  • hipertermija s gripom, SARS-om i drugim infekcijama.

Spazgan nije propisan iz sljedećih razloga:

  • dekompenzirano zatajenje srca i angina pektoris s ishemijskom bolešću srca;
  • tahikardija, bradikardija, aritmija, ekstrasistola, atrijska fibrilacija;
  • disfunkcija bubrega i teške bolesti jetre;
  • ugnjetavanje hematopoetskog sustava;
  • glaukom;
  • megacolon;
  • opstrukcija crijeva;
  • prostatitis.

Također nije propisano dojećim i trudnicama, kao i djeci mlađoj od 8 godina.

Otopina se daje u jednoj dozi 2-4 ml 1-4 puta dnevno. Tablete treba uzimati 3-4 puta dnevno po 1-2 komada. Terapijski tečaj ne bi trebao trajati duže od 3-5 dana.

  • glavobolja, nesanica, pospanost i vrtoglavica;
  • dispepsija;
  • dermatološka alergija
  • tahikardija, bradikardija i hipotenzija;
  • bronhospazam.

Interakcija između Analgina i Spazmalgonovog učinka tijekom uzimanja.

Naši algoritmi automatski su analizirali upute za uporabu odabranih lijekova te otkrili terapijske učinke i nuspojave istodobne primjene Analgin i Spazmalgon efekta.

Analgin

  • Metamizol natrij
  • Analgetici i antipiretičari

Non-opojni analgetici, triciklički antidepresivi, hormonalni kontraceptivi i alopurinol - istodobna primjena Analgina s ovim lijekovima može dovesti do povećane toksičnosti.

Tijekom liječenja natrijevim metamizolom ne smiju se koristiti kontrastni agensi rendgenskih zraka, koloidni nadomjesci krvi i penicilin. Uz istodobnu primjenu ciklosporina, njegova koncentracija u krvi opada. Metamizol natrij, istiskujući oralne hipoglikemijske lijekove, indirektne antikoagulanse, glukokortikosteroide i indometacin iz proteinskih veza, povećava njihovu aktivnost. Fenilbutazon, barbiturati i drugi hepatoinduktori istodobnom primjenom smanjuju učinkovitost metamizola natrija. Istodobna primjena s drugim netrokotičkim analgeticima, tricikličkim antidepresivima, kontracepcijskim hormonima i alopurinolom može dovesti do povećane toksičnosti. Sedativi i sredstva za smirenje pojačavaju analgetski učinak natrijevog metamizola. Tiamazol i sarkolizin povećavaju rizik od razvoja leukopenije. Učinak se pojačava pomoću kodeina, histaminskih H2-blokatora i propranolola (usporava inaktivaciju). Mijelotoksični lijekovi povećavaju manifestaciju hematotoksičnosti natrija metamizola.

Istodobna primjena Analgina s drugim netrokotičkim analgeticima može dovesti do međusobnog porasta toksičnih učinaka.

Istodobna primjena s drugim netrokotičkim analgeticima, tricikličkim antidepresivima, hormonskim kontracepcijskim lijekovima i alopurinolom može dovesti do povećane toksičnosti; sedativni i anksiolitički lijekovi pojačavaju analgetski učinak metamizola natrija. Metamizol natrij pojačava učinke alkohola; istodobna primjena s klorpromazinom ili fenotiazinom može dovesti do razvoja teške hipertermije. Tijekom liječenja metamizolom natrijem ne smiju se koristiti radiopaki, lijekovi za koloidni nadomjestak krvi i penicilin.

Zbog velike vjerojatnosti farmaceutske nespojivosti ne može se miješati s drugim lijekovima u istoj štrcaljki. Pojačava učinke etanola; istodobna primjena s klorpromazinom ili drugim derivatima fenotiazina može dovesti do razvoja teške hipertermije. Tijekom liječenja natrijevim metamizolom ne smiju se koristiti kontrastni agensi rendgenskih zraka, koloidni nadomjesci krvi i penicilin. Uz istodobnu primjenu ciklosporina, njegova koncentracija u krvi opada. Metamizol natrij, istiskujući oralne hipoglikemijske lijekove, indirektne antikoagulanse, glukokortikosteroide i indometacin iz proteinskih veza, povećava njihovu aktivnost. Fenilbutazon, barbiturati i drugi hepatoinduktori istodobnom primjenom smanjuju učinkovitost metamizola natrija. Istodobna primjena s drugim netrokotičkim analgeticima, tricikličkim antidepresivima, kontracepcijskim hormonima i alopurinolom može dovesti do povećane toksičnosti. Sedativi i sredstva za smirenje pojačavaju analgetski učinak natrijevog metamizola. Tiamazol i sarkolizin povećavaju rizik od razvoja leukopenije. Učinak je pojačan kodeinom, histaminom H2-blokatori i propranolol (usporava inaktivaciju). Mijelotoksični lijekovi povećavaju manifestaciju hematotoksičnosti natrija metamizola.

Zbog velike vjerojatnosti razvoja farmaceutske nespojivosti, nije moguće miješati s drugim lijekovima u istoj štrcaljki. Pojačava učinke etanola. Tijekom liječenja natrijevim metamizolom ne smiju se koristiti kontrastni lijekovi, rentgenski koloidni nadomjesci krvi i penicilin. Uz istodobnu primjenu ciklosporina, njegova koncentracija u krvi opada. Metamizol natrij, istiskujući oralne hipoglikemijske lijekove, indirektne antikoagulanse, kortikosteroide i indometacin iz proteinskih veza, povećava njihovu aktivnost. Fenilbutazon, barbiturati i drugi hepatoinduktori istodobnom primjenom smanjuju učinkovitost metamizola natrija. Istodobna primjena s drugim netrokotičkim analgeticima, tricikličkim antidepresivima, kontracepcijskim hormonskim lijekovima i alopurinolom može dovesti do povećane toksičnosti. Sedativni i anksiolitički lijekovi (sredstva za smirenje) pojačavaju analgetski učinak natrija metamizola. Tiamazol i citostatici povećavaju rizik od razvoja leukopenije. Učinak je pojačan blokatorima kodeina, H2-histaminskih receptora i propranolola (usporava inaktivaciju). Mijelotoksični lijekovi povećavaju hematotoksičnost lijeka.

Fenilbutazon, barbiturati i drugi induktori mikrosomalnih jetrenih enzima istodobnom primjenom smanjuju učinkovitost metamizola natrija. Istodobna primjena s drugim netrokotičkim analgeticima, tricikličkim antidepresivima, hormonskim kontracepcijskim lijekovima i alopurinolom može povećati toksičnost..

Istodobna primjena drugih netrokotičkih analgetika, tricikličkih antidepresiva, hormonskih kontracepcijskih lijekova, alopurinola može dovesti do povećane toksičnosti natrijevog metamizola.

Istodobna primjena Analgina s drugim netrokotičkim analgeticima, tricikličkim antidepresivima, kontracepcijskim hormonskim lijekovima i alopurinolom može dovesti do povećane toksičnosti.

Toksični učinak lijeka pojačan je istodobnom primjenom s drugim ne-opojnim analgeticima, tricikličkim antidepresivima (amisol, doksepin), hormonskim kontraceptivima i alopurinolom. Sarkolizin i merkazolil (tiamazol) povećavaju vjerojatnost razvoja leukopenije. Učinak lijeka pojačan je histaminom H2-blokatori, propranolol (anaprilin), oslabljuju - barbiturati i drugi induktori mikrosomalnih jetrenih enzima. Analgetski učinak lijeka pojačavaju sedativi i sredstva za smirenje (sibazon, trioksazin, valokardin, kodein itd.). Lijek povećava aktivnost oralnih hipoglikemijskih sredstava, indirektnih koagulansa, glukokortikosteroida i indometacina (oslobađa se iz veze s krvnim proteinima), sedativno djelovanje alkohola, smanjuje koncentraciju ciklosporina u plazmi. Istodobna primjena fenotiazinskih derivata (klompromazin, itd.) Može dovesti do razvoja teške hipertermije.

Istodobna primjena metamizola natrija s drugim ne-opojnim analgeticima, kao i s alopurinolom, može dovesti do međusobnog povećanja toksičnih učinaka. Triciklički antidepresivi i kontracepcijski sredstva za oralnu primjenu narušavaju metabolizam natrijevog metamizola i povećavaju njegovu toksičnost. Barbiturati, fenilbutazon i ostali induktori mikrosomalnih jetrenih enzima slabe učinak natrijevog metamizola. Istodobna primjena metamizola natrija s ciklosporinom smanjuje koncentraciju potonjeg u krvi. Sedativi i sredstva za smirenje pojačavaju analgetski učinak natrijevog metamizola. Učinak se pojačava istodobnom primjenom kodeina, N blokatora2- histaminskih receptora i propranalona. Pojačava učinke etanola.

- sindrom analgetičke astme ili angioedem za netoksične analgetike,

- netolerancija na alkohol. Takvi pacijenti mogu reagirati na alkoholna pića čak i u malim količinama sa simptomima poput kihanja, suznih očiju i jakog crvenila lica. Takva intolerancija na alkohol može biti znak prethodno nedijagnosticiranog astmatičkog analgetika..

Lijek protiv bolova sadrži derivat pirazolona - analgin, koji može izazvati rijetke, ali po život opasne nuspojave u obliku šoka i agranulocitoze. Ako pacijent ima anafilaktoidnu reakciju na analgin, nemoguće je isključiti alergijske reakcije na druge netoksične analgetike.

Povećani rizik od reakcija preosjetljivosti na metamizol natrij uzrokuje sljedeća stanja: analgetska bronhijalna astma ili netolerancija na analgetike; bronhijalna astma, osobito s istodobnim polipoznim rinosinusitisom; kronična urtikarija; intolerancija na alkohol (povećana osjetljivost na alkohol) protiv koje čak i kad uzimaju malu količinu alkoholnih pića, pacijenti osjećaju kihanje, lakriminacije i snažno crvenilo lica.

- analgetska bronhijalna astma ili netolerancija na analgetike (vrsta urtikarije-angioedema);

Pacijenti koji dožive anafilaktoidne reakcije kao odgovor na uporabu natrijevog metamizola, također su u opasnosti da ih razviju kao odgovor na uporabu drugih nes opojnih analgetika / NSAID-a.

Anafilaktičke / anafilaktoidne reakcije. Povećani rizik reakcija preosjetljivosti na metamizol natrij određen je sljedećim stanjima: analgetska bronhijalna astma ili netolerancija na analgetike; bronhijalna astma, osobito s istodobnim polipoznim rinosinusitisom; kronična urtikarija; netolerancija na alkohol (preosjetljivost na alkohol) protiv koje čak i kad uzimaju malu količinu nekih alkoholnih pića, pacijenti osjećaju kihanje, lakriminacije i snažno crvenilo lica. Netolerancija na alkohol može ukazivati ​​na prethodno neodređeni sindrom aspirinske astme; netolerancija ili preosjetljivost na boje (na primjer, na tartrazin) ili na konzervanse (na primjer, na benzoat). Prije primjene natrijevog metamizola potrebno je provesti temeljito istraživanje pacijenta kako bi se utvrdili anamnestički podaci.

Fenilbutazon, barbiturati i drugi hepatoinduktori istodobnom primjenom smanjuju učinkovitost metamizola natrija. Istodobna primjena s drugim netrokotičkim analgeticima, tricikličkim antidepresivima, kontracepcijskim hormonskim lijekovima i alopurinolom može dovesti do povećane toksičnosti. Sedativni i anksiolitički lijekovi (sredstva za smirenje) pojačavaju analgetski učinak natrija metamizola. Tiamazol i citostatici povećavaju rizik od razvoja leukopenije. Učinak je pojačan blokatorima kodeina, H2-histaminskih receptora i propranolola (usporava inaktivaciju).

Analgin u kombinacijama

Postoje kontraindikacije. Prije započinjanja savjetujte se s liječnikom.

Ovde su svi ne-opojni analgetici i nesteroidni protuupalni lijekovi.

Citramon razmatran na zasebnoj stranici.

Da biste postavili pitanje ili ostavili recenziju o lijeku (ne zaboravite u tekstu poruke navesti ime lijeka) ovdje.

Kombinirani pripravci koji sadrže natrij metamizol (Analgin je u tablicama smanjen na A) - natrij metamizol, ATX kôd (ATC) N02BB02:

Kombinacija Analgin + Pitofenon + Fenpiverinia bromid
Česti oblici ispuštanja (više od 100 ponuda u ljekarnama u Moskvi)
TitulaObrazac za puštanjePakiranjeZemlja producenticaCijena u Moskvi, rPonude u Moskvi
Uzeo (Bral)tablete (500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinij 0,1 mg)20.100 i 250Indija, MicroLabsza 20kom: 37- (prosječno 75↗) -117;
po 100kom: 205- (prosječno 245) -460
za 250kom: 315-350
606↘
Revalgintablete (500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinij 0,1 mg)20 i 100Indija, Shreyaza 20kom: 13- (prosjek 91↗) -140;
po 100kom: 206- (prosječno 303↗) -470
711↗
Revalgininjekcijska otopina (u 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinij 0,1 mg)5Indija, Shreya63- (prosjek 132↗) -176136↘
Spasganinjekcijska otopina (u 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinij 0,1 mg)5Indonezija, Wokhard20- (prosjek 93↗) -196206↗
Spasgantablete (500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinij 0,1 mg)100Indija, Wokhard210- (prosjek 226) -550269↘
Spasmalgoninjekcijska otopina (u 2ml - A 1000 mg + pitofenon 4 mg + fenpiverinij 0,04 mg)10Bugarska, Farmahim65- (prosjek 232↗) -319403↗
Spasmalgoninjekcijska otopina (u 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinij 0,1 mg)10Bugarska, Farmahim155- (prosjek 207↗) -307196↗
Spasmalgontablete (500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinij 0,1 mg)dvadesetBugarska, Farmahimza 20kom: 55- (prosječno 99) -113;
za 50kom: 49- (prosječno 132↘) -263
329↘
Spasmalintablete (500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinij 0,1 mg)10.20 i 100Indija i Indonezija, Torrentza 10kom: 23- (prosječno 25) -38;
za 20kom: 59- (prosječno 107↗) -163;
po 100kom: 145- (prosječno 263↗) -385
250↗
Maxigantablete (500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinij 0,1 mg)10, 20 i 100Indija, Unicem20- (prosjek 68) -252161↗
Rijetko su pronađeni i povučeni iz prodaje oblici puštanja (manje od 100 ponuda u moskovskim ljekarnama)
TitulaObrazac za puštanjePakiranjeZemlja producenticaCijena u Moskvi, rPonude u Moskvi
Baralgetasinjekcijska otopina (u 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinij 0,1 mg)5Srbija, Yugoremedia63-2842
Baralgetastablete (500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinij 0,1 mg)100Srbija, Yugoremedia9-774↘
Spasmalininjekcijska otopina (u 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinij 0,1 mg)25Indija, Torrent198- (prosječno 325↗) -45493↘
Uzeo (Bral)otopina za ubrizgavanje (u 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinij 0,01 mg)5Indija, MicroLabsNeNe
Bioralgine (Bioralgine)tablete (500 mg + pitofenon 5 mg + fenpiverinij 0,1 mg)100Rusija, BiopharmaNeNe
Bralangineinjekcijska otopina (u 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinij 0,1 mg)5Rusija, Bryntsalov541↗
Spasmalgininjekcijska otopina (u 5 ml - A 2500 mg + pitofenon 10 mg + fenpiverinij 0,1 mg)1Indija, TorrentNeNe
Pentalgin i njihovi analozi
Česti oblici ispuštanja (više od 100 ponuda u ljekarnama u Moskvi)
TitulaObrazac za puštanjePakiranjeZemlja producenticaCijena u Moskvi, rPonude u Moskvi
Pentalgin (Pentalgin)tablete (paracetamol 325mg + naproksen 100mg + kofein 50mg + drotaverin 40mg + feniramin 10mg)4, 12 i 24Rusija, Pharmstandardza 4kom: 35- (prosjek 67↗) -199;
za 12kom: 70- (prosječno 110↗) -186;
za 24kom: 120- (prosječno 179↗) -307
886↘
Pentalgin ICN (sadrži kodein, recept)tablete (A 300 mg + paracetamol 300 mg + kofein 50 mg + fenobarbital 10 mg + kodein 8 mg)10, 12 i 20Rusija, Pharmstandard24- (prosječno 163↗) -236350↘
Pentalgin Plus (sadrži kodein dostupan na recept)tablete (paracetamol 300 mg + propifenazon 250 mg + kofein 50 mg + fenobarbital 10 mg + kodein 8 mg)12 i 24Rusija, Pharmstandard74- (prosjek 149↗) -23920↘
Pentalgin-N (sadrži kodein, recept)tablete (A 300 mg + naproksen 100 mg + kofein 50 mg + fenobarbital 10 mg + kodein 8 mg)10Rusija, Pharmstandard115- (prosjek 167↗) -251239↘
Piralgin (sadrži kodein, recept)tablete (A 300 mg + naproksen 100 mg + kofein 50 mg + fenobarbital 10 mg + kodein 8 mg)10Bjelorusija, Lijekovi34- (prosjek 65↗) -99159↗
Sedal-M (sadrži kodein, recept)tablete (150 mg + paracetamol 300 mg + kofein 50 mg + fenobarbital 15 mg + kodein 10 mg)10 i 20Bugarska, Milweza 10kom: 46- (prosjek 97↗) -141;
za 20kom: 84- (prosjek 189↗) -273
121↘
Sedalgin-neo (sadrži kodein, recept)tablete (150 mg + paracetamol 300 mg + kofein 50 mg + fenobarbital 15 mg + kodein 10 mg)10 i 20Bugarska, Farmahimza 10kom: 69- (prosječno 190) -389;
za 20pcs: 181-215
211↘
Ostali kombinirani pripravci koji sadrže analgin
Česti oblici ispuštanja (više od 100 ponuda u ljekarnama u Moskvi)
TitulaObrazac za puštanjePakiranjeZemlja producenticaCijena u Moskvi, rPonude u Moskvi
Kvinin analgintablete (A 200mg + kinin 50mg)10 i 20Bugarska, Sofarmaza 10kom: 36- (prosjek 69) -95;
za 20kom: 36- (prosjek 72) -153
819↘
Andipal (Andipal)tablete (A 250mg + bendazol 20mg + Papaverin 20mg + fenobarbital 20mg)10Rusija, drugačija5- (prosjek 41) -115810↗

Spazmalgon - upute za uporabu. Lijek na recept, informacije su namijenjene samo zdravstvenim radnicima!

Klinička i farmakološka skupina:

farmakološki učinak

Antispazmodični kombinirani sastav, čija kombinacija komponenata dovodi do međusobnog jačanja njihovog farmakološkog djelovanja.

Metamizol natrij je analgetik-antipiretik, derivat pirazolona. Ima izražen analgetski, antipiretski i slab protuupalni učinak, čiji je mehanizam povezan s inhibicijom sinteze prostaglandina.

Pitofenon hidroklorid - miotropni antispazmodik, ima izravan učinak na glatke mišiće unutarnjih organa i uzrokuje njegovo opuštanje (papaverinski učinak).

Fenpiverinijev bromid, kao m-antikolinergik, ima dodatni opuštajući učinak na glatke mišiće.

farmakokinetika

Usisavanje i distribucija

Nakon i / m primjene, aktivne tvari lijeka brzo se i znatno apsorbiraju s mjesta ubrizgavanja. Vezanje na proteine ​​u plazmi je 50-60%. Kada se uzima u terapijskim dozama, izlučuje se u majčinom mlijeku.

Metabolizam i izlučivanje

Metamizol natrij podvrgava se intenzivnoj biotransformaciji u jetri. Glavni metaboliti su 4-metilaminoantipirin, 4-formilaminoantipirin, 4-aminoantipirin i 4-acetilaminoantipirin. Identificirano je oko 20 dodatnih metabolita, uključujući derivate glukuronske kiseline. Glavna četiri metabolita nalaze se u cerebrospinalnoj tekućini. Izlučuje se uglavnom putem bubrega..

Indikacije za uporabu lijeka SPAZMALGON®

Sindrom blage ili umjerene boli sa grčevima glatkih mišića unutarnjih organa:

  • bubrežna kolika, spazam uretera i mokraćnog mjehura;
  • bilijarne kolike;
  • crijevna kolika;
  • diskinezija bilijara;
  • sindrom postholecistektomije;
  • kronični kolitis;
  • algodismenorea;
  • zdjelične bolesti.

Režim doziranja oblika tablete lijeka:

Odrasli i adolescenti stariji od 15 godina: 1-2 tablete 2-3 puta dnevno, bez žvakanja, s malom količinom tekućine.

  • 12-14 godina: jednokratna doza - 1 tableta, maksimalna dnevna doza - 6 tableta (1,5 tableta 4 puta dnevno).
  • 8-11 godina: jednokratna doza - 0,5 tableta, maksimalna dnevna doza - 4 tablete (1 tableta 4 puta dnevno).
  • 5-7 godina: jednokratna doza - 0,5 tableta, maksimalna dnevna doza - 2 tablete (0,5 tableta 4 puta dnevno).

Režim doziranja za injekcijski oblik lijeka:

Za odrasle, lijek se daje intramuskularno u 2-5 ml otopine 2-3 puta dnevno. Trajanje tijeka liječenja određuje se ovisno o kliničkim simptomima i etiopatogenezi bolesti, ali ne smije biti veće od 5 dana.

Maksimalna dnevna doza ne smije biti veća od 10 ml (odnosno 5 g natrijevog metamizola).

U nedostatku terapijskog učinka, potrebno je prekinuti primjenu lijeka, s dobrim ili zadovoljavajućim učinkom, trebate preći na oralnu ili rektalnu upotrebu..

Prije injekcije treba se ugrijati u rukama.

Nuspojava

Iz mokraćnog sustava: oslabljena bubrežna funkcija, oligurija, anurija, proteinurija, intersticijski nefritis, crveno obojenje mokraće.

Iz hemopoetskog sustava: agranulocitoza, leukopenija, trombocitopenija.

Antikolinergički učinci: suha usta, smanjeno znojenje, pareza smještaja, tahikardija, otežano mokrenje.

Alergijske reakcije: urtikarija (uključujući na konjuktivu i sluznicu nazofarinksa), angioedem; u rijetkim slučajevima maligni eksudativni eritem (Stevens-Johnsonov sindrom), toksična epidermalna nekroliza (Lyell-ov sindrom), bronhospazam, anafilaktički šok.

Ostalo: snižavanje krvnog tlaka.

Lokalne reakcije: infiltrati na mjestu ubrizgavanja.

Kontraindikacije za uporabu lijeka SPAZMALGON®

  • inhibicija hematopoeze koštane srži;
  • ozbiljno zatajenje jetre;
  • ozbiljno zatajenje bubrega;
  • manjak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;
  • tahiaritmija;
  • teška angina pektoris;
  • dekompenzirano zatajenje srca;
  • glaukom zatvaranja kuta;
  • hiperplazija prostate s kliničkim manifestacijama;
  • crijevna opstrukcija;
  • megacolon;
  • kolaps;
  • trudnoća (posebno prvo i treće tromjesečje);
  • dojenje (dojenje);
  • djeca mlađa od 5 godina;
  • preosjetljivost na lijek i druge derivate pirazolona.

Oprezno se propisuje u slučajevima zatajenja bubrega ili jetre, bronhijalne astme, „trijadu aspirina“ (bronhijalna astma, urtikarija i akutni rinitis izazvan primjenom acetilsalicilne kiseline ili drugih NSAID-a), sklonosti hipotenziji i povećanoj osjetljivosti na NSAID.

Primjena lijeka SPAZMALGON® tijekom trudnoće i dojenja

Primjena lijeka tijekom trudnoće je kontraindicirana (posebno u I i III tromjesečju).

Ako je potrebno koristiti Spazmalgon tijekom dojenja, dojenje treba prekinuti tijekom uzimanja lijeka.

Upotreba za oslabljenu funkciju jetre

S oprezom propisanim za oslabljenu funkciju jetre. Kontraindicirano kod teškog zatajenja jetre.

Upotreba za oslabljenu funkciju bubrega

S oprezom propisanim za oslabljenu funkciju bubrega. Kontraindicirano kod teškog zatajenja bubrega.

posebne upute

Ako sumnjate na agranulocitozu ili u prisutnosti trombocitopenije, morate prestati koristiti lijek.

Upotreba lijeka za ublažavanje akutne boli u trbuhu neprihvatljiva je dok se ne utvrdi uzrok bolesti.

Posebno treba paziti na unošenje više od 2 ml otopine (postoji rizik od naglog pada krvnog tlaka).

Utjecaj na sposobnost upravljanja vozilima i upravljačkim mehanizmima

Tijekom liječenja vozači vozila i osobe koje se bave potencijalno opasnim aktivnostima koje zahtijevaju brze fizičke i mentalne reakcije trebaju biti oprezni..

Predozirati

Simptomi: mučnina, povraćanje, gastralgija, oligurija, hipotermija, snižen krvni tlak, tahikardija, nedostatak daha, zujanje u ušima, pospanost, delirij, oslabljena svijest, akutna agranulocitoza, hemoragični sindrom, akutno zatajenje bubrega i / ili jetre, konvulzije, paraliza respiratornih mišića.

Liječenje: ispiranje želuca, unos aktivnog ugljena, upotreba vodenih solnih otopina, provođenje prisilne diureze, hemodijaliza; s razvojem konvulzivnog sindroma - iv primjena diazepama i brzih barbiturata.

Interakcija lijekova

Istodobna primjena radioaktivnih lijekova, koloidnih supstituta krvi i penicilina je kontraindicirana.

Uz istodobnu upotrebu lijeka s ciklosporinom, koncentracija potonjeg u krvi smanjuje se.

Istodobnom primjenom metamizola natrija, istiskivanjem oralnih hipoglikemijskih sredstava, indirektnih antikoagulansa, kortikosteroida i indometacina iz proteinskih veza, povećava se njihova aktivnost.

Istodobnom primjenom fenilbutazona, barbiturati i drugi induktori mikrosomalnih jetrenih enzima smanjuju učinkovitost metamizola natrija.

Istodobnom primjenom s drugim netrokotičkim analgeticima, tricikličkim antidepresivima, oralnim hormonskim kontraceptivima i alopurinolom, toksičnost može porasti.

Istodobnom primjenom sedativa i anksiolitika (sredstva za smirenje) pojačavaju se analgetski učinak Spazmalgona.

Istodobnom primjenom tiamazola i citostatika povećava se rizik od razvoja leukopenije.

Istodobnom primjenom učinak lijeka se pojačava kodeinom, blokatorima histaminskih H2 receptora i propranololom (usporavanje inaktivacije).

Uz istodobnu upotrebu, lijekovi s mijelotoksičnim učinkom pojačavaju hematotoksični učinak Spazmalgona.

Kada se istodobno primjenjuju blokatori histaminskih receptora H1, butrofenoni, fenotiazini, triciklički antidepresivi, amantadin i kinidin, moguće je povećanje m-antikolinergičkog djelovanja.

Primjena zajedno s klorpromazinom ili drugim fenotiazinskim derivatima može dovesti do razvoja teške hipertermije.

Istodobnom primjenom Spazmalgona pojačava se učinak etanola.

Farmaceutska interakcija

Zbog velike vjerojatnosti farmaceutske nespojivosti ne može se miješati s drugim lijekovima u istoj štrcaljki..

Uvjeti ljetovanja u ljekarni

Lijek na recept.

Uvjeti skladištenja

Lijek treba čuvati izvan dohvata djece, suh, zaštićen od svjetlosti, na mjestu pri temperaturi koja ne prelazi 25 ° C. Rok trajanja - 5 godina..

Pentalgin - upute za uporabu:

Klinička i farmakološka skupina:

farmakološki učinak

Kombinirani lijek, ima analgetski, protuupalni, antispazmodični, antipiretski učinak.

Paracetamol je analgetski-antipiretik, ima antipiretsko i analgetsko djelovanje zbog blokade COX u središnjem živčanom sustavu i učinak na centre boli i termoregulacije.

Naproksen - NSAID, ima protuupalno, analgetsko i antipiretsko djelovanje povezano s neselektivnim suzbijanjem COX aktivnosti koji regulira sintezu prostaglandina.

Kofein - psihostimulans, uzrokuje širenje krvnih žila skeletnih mišića, srca, bubrega; povećava mentalne i fizičke performanse, pomaže u uklanjanju umora i pospanosti; povećava propusnost histohematoloških barijera i povećava bioraspoloživost ne-opojnih analgetika, pridonoseći tako jačanju terapijskog učinka. Ima tonički učinak na žile mozga.

Drotaverin - ima miotropni antispazmodički učinak zbog inhibicije PDE 4, djeluje na glatke mišiće probavnog trakta, bilijarnog trakta, genitourinarnog sustava, krvnih žila.

Feniramin je blokada receptora histamina H1. Ima antispazmodični i blagi sedativni učinak, smanjuje učinke eksudacije, a također pojačava analgetski učinak paracetamola i naproksena.

farmakokinetika

Podaci farmakokinetike Pentalgin® nisu navedeni.

Indikacije za uporabu lijeka PENTALGIN®

  • sindrom boli različitog podrijetla, uključujući bol u zglobovima, bol u mišićima, radikulitis, algodismenorea, neuralgija, zubobolja, glavobolja (uključujući i zbog spazma žila mozga);
  • sindrom boli povezan sa spazmom glatkih mišića, uklj. u kroničnom kolecistitisu, žučnoj bolesti, sindromu postholecistektomije, bubrežnim kolikama;
  • sindrom post-traumatske i postoperativne boli, uključujući popraćena upalom;
  • prehlade praćene febrilnim sindromom (kao simptomatska terapija).

Režim doziranja

Lijek se propisuje oralno 1 tableta 1-3 puta dnevno. Maksimalna dnevna doza je 4 tablete.

Trajanje liječenja nije više od 3 dana kao antipiretik i ne više od 5 dana kao anestetika. Nastavak liječenja lijekom moguć je samo nakon savjetovanja s liječnikom.

Ne prekoračite naznačene doze lijeka.

Nuspojava

Alergijske reakcije: kožni osip, svrbež, urtikarija, angioedem.

Iz hemopoetskog sustava: trombocitopenija, leukopenija, agranulocitoza, anemija, methemoglobinemija.

Sa strane središnjeg živčanog sustava: uznemirenost, tjeskoba, pojačani refleksi, drhtanje, glavobolja, poremećaji spavanja, vrtoglavica, smanjena koncentracija.

Iz kardiovaskularnog sustava: palpitacije, aritmije, povišen krvni tlak.

Iz probavnog sustava: erozivne i ulcerativne lezije gastrointestinalnog trakta, mučnina, povraćanje, nelagoda u epigastriju, bol u trbuhu, zatvor, oštećenje rada jetre.

Iz mokraćnog sustava: oslabljena funkcija bubrega.

Iz osjetnih organa: gubitak sluha, zujanje u ušima, povišeni intraokularni tlak u bolesnika s glaukomom zatvaranja kuta.

Ostalo: dermatitis, tahipneja (brzo disanje).

Ako su neke od nuspojava navedenih u uputama pogoršane ili pacijent primijeti bilo koje druge nuspojave koje nisu navedene u uputama, o tome mora obavijestiti liječnika.

Kontraindikacije za uporabu lijeka PENTALGIN®

  • erozivne i ulcerativne lezije gastrointestinalnog trakta (u akutnoj fazi);
  • gastrointestinalno krvarenje;
  • potpuna ili nepotpuna kombinacija bronhijalne astme, ponavljajuća polipoza nosa i paranazalnih sinusa i netolerancija na acetilsalicilnu kiselinu ili druge NSAR (uključujući anamnezu);
  • ozbiljno zatajenje jetre;
  • ozbiljno zatajenje bubrega;
  • inhibicija hematopoeze koštane srži;
  • stanje nakon zaobilaženja koronarnih arterija;
  • teške organske bolesti kardiovaskularnog sustava (uključujući akutni infarkt miokarda);
  • paroksizmalna tahikardija;
  • česta ventrikularna ekstrasistola;
  • teška arterijska hipertenzija;
  • hiperkalijemiju
  • trudnoća;
  • dojenje (dojenje);
  • djeca i adolescenti mlađi od 18 godina;
  • preosjetljivost na komponente lijeka.

Lijek treba oprezno primjenjivati ​​u bolesnika s cerebrovaskularnom bolešću, dijabetes melitusom, oboljenjima perifernih arterija, poviješću čir na probavnom traktu, s bubrežnom i jetrenom insuficijencijom blage ili umjerene ozbiljnosti, virusnim hepatitisom, alkoholnim oštećenjem jetre, benignom hiperbilirubinemijom (Gilbertov sindrom, Dubin- Johnson i Rotor), epilepsija, sa sklonošću konvulzivnim napadima, manjak glukoze-6-fosfat-dehidrogenaze, u starijih bolesnika. U prisutnosti bilo koje od navedenih bolesti i stanja, pacijent se prije uporabe lijeka mora posavjetovati s liječnikom.

PENTALGIN® tijekom trudnoće i dojenja

Primjena lijeka kontraindicirana je u trudnoći i tijekom dojenja (dojenje).

Upotreba za oslabljenu funkciju jetre

Primjena kod teškog zatajenja jetre je kontraindicirana.

Upotreba za oslabljenu funkciju bubrega

Teško zatajenje bubrega je kontraindicirano.

posebne upute

Istodobna primjena lijeka Pentalgin® s drugim sredstvima koja sadrže paracetamol i / ili NSAID, kao i sa sredstvima za ublažavanje simptoma prehlade, gripe i začepljenosti nosa, treba izbjegavati..

Kada primjenjujete Pentalgin® duže od 5-7 dana, treba nadzirati krvnu sliku periferne krvi i funkcionalni status jetre..

Paracetamol iskrivljuje rezultate laboratorijskih ispitivanja glukoze i mokraćne kiseline u krvnoj plazmi.

Ako je potrebno, određivanje 17-ketosteroida Pentalgin® treba otkazati 48 sati prije ispitivanja. Imajte na umu da naproksen povećava vrijeme krvarenja.

Učinak kofeina na središnji živčani sustav ovisi o vrsti živčanog sustava, a može se očitovati i pobuđivanjem i inhibicijom više živčane aktivnosti.

Tijekom liječenja pacijent treba izbjegavati konzumiranje alkohola..

Utjecaj na sposobnost upravljanja vozilima i upravljačkim mehanizmima

U nekim je slučajevima moguće smanjiti koncentraciju pozornosti i brzinu psihomotornih reakcija, stoga tijekom liječenja pacijent mora biti oprezan prilikom upravljanja vozilima i obavljanja drugih potencijalno opasnih aktivnosti koje zahtijevaju povećanu koncentraciju pažnje i brzinu psihomotornih reakcija.

Predozirati

Simptomi: blijeda koža, anoreksija (nedostatak apetita), bol u trbuhu, mučnina, povraćanje, gastrointestinalno krvarenje, uznemirenost, motorička tjeskoba, zbunjenost, tahikardija, aritmija, hipertermija (vrućica), brzo mokrenje, glavobolja, drhtavica ili trzanje mišića; epileptični napadaji, povećana aktivnost jetrenih transaminaza, hepatonecroza, povećanje protrombinskog vremena. Simptomi disfunkcije jetre mogu se pojaviti 12-48 sati nakon predoziranja. S teškim predoziranjem, zatajenje jetre razvija se s progresivnom encefalopatijom, komom, smrću; akutno zatajenje bubrega s tubularnom nekrozom; aritmija, pankreatitis. Ako sumnjate na predoziranje, odmah treba potražiti liječničku pomoć.

Liječenje: ispiranje želuca, nakon čega slijedi unos aktivnog ugljena. Specifični antidot za trovanje paracetamolom je acetilcistein. Uvođenje acetilcisteina važno je 8 sati nakon uzimanja paracetamola. S gastrointestinalnim krvarenjem potrebno je unošenje antacida i ispiranje želuca ledeno hladnom 0,9% -tnom otopinom natrijevog klorida; održavanje ventilacije pluća i oksigenacije; s epileptičkim napadima - u / u uvođenju diazepama; održavanje ravnoteže tekućine i soli.

Interakcija lijekova

Dok uzimate Pentalgin® s barbituratima, tricikličkim antidepresivima, rifampicinom, etanolom, rizik od hepatotoksičnog učinka raste, (ove kombinacije treba izbjegavati).

Paracetamol pojačava učinak indirektnih antikoagulansa i smanjuje učinkovitost urikozurnih lijekova.

Dugotrajna primjena barbiturata smanjuje učinkovitost paracetamola.

Istodobnom primjenom paracetamola s etanolom povećava se rizik od akutnog pankreatitisa.

Mikrosomalni inhibitori oksidacije (uključujući cimetidin) smanjuju rizik od hepatotoksičnih učinaka paracetamola.

Diflunisal povećava koncentraciju paracetamola u plazmi za 50%, što povećava rizik od hepatotoksičnosti.

Naproksen može izazvati smanjenje diuretskog učinka furosemida, pojačan učinak indirektnih antikoagulansa, povećava toksičnost sulfonamida i metotreksata, smanjuje izlučivanje litija i povećava njegovu koncentraciju u krvnoj plazmi.

Uz kombiniranu upotrebu kofeina i barbiturata, primidona, antikonvulziva (derivati ​​hidantoina, posebno fenitoina), moguće je povećanje metabolizma i povećanje klirensa kofeina; dok uzimate kofein i cimetidin, oralne kontraceptive, disulfiram, ciprofloksacin, norfloksacin - smanjenje metabolizma kofeina u jetri (usporavanje njegovog izlučivanja i povećanje koncentracije u krvi).

Istodobna upotreba kofeinskih pića i drugih stimulansa središnjeg živčanog sustava može dovesti do prekomjerne stimulacije središnjeg živčanog sustava..

Istodobnom primjenom drotaverina može oslabiti antiparkinsonski učinak levodope.

Istodobnom primjenom feniramina s lijekovima za smirenje, hipnoticima, MAO inhibitorima, etanolom, moguće je povećanje inhibicijskog učinka na središnji živčani sustav.

Uvjeti ljetovanja u ljekarni

Lijek je odobren za upotrebu kao sredstvo za OTC.

Uvjeti skladištenja

Lijek treba čuvati izvan dohvata djece, suh, zaštićen od svjetlosti na temperaturi ne višoj od 25 ° C. Rok trajanja - 2 godine..

Andipal - upute za uporabu:

farmakološki učinak

Kombinirani lijek ima vazodilatacijski, analgetski, antispazmodički i sedativni učinak..

indikacije

Sindrom boli povezan sa spazmom perifernih arterija, glatkih mišića gastrointestinalnog trakta, moždanih žila; arterijska hipertenzija.

Režim doziranja

Iznutra, 1 tableta 2-3 puta dnevno

Nuspojava

Alergijske reakcije, pospanost, smanjena stopa psihomotornih reakcija, mučnina, zatvor, snižen krvni tlak, leukopenija, agranulocitoza, oslabljena funkcija jetre / bubrega.

kontraindikacije

Preosjetljivost, teška bubrežna / jetrena insuficijencija, manjak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, krvne bolesti, tahiaritmija, teška angina pektoris, dekompenzirano kronično zatajenje srca, glaukom zatvaranja kuta, hiperplazija prostate, crijevna opstrukcija, megakolon, trudnoća, dojenje, stari 8 godina ).

Trudnoća i dojenje

Kontraindicirano u trudnoći i dojenju (dojenje).

Upotreba za oslabljenu funkciju jetre

Kontraindicirano kod teškog zatajenja jetre.

Upotreba za oslabljenu funkciju bubrega

Kontraindicirano kod teškog zatajenja bubrega.

posebne upute

Uz produljenu (više od 7 dana) upotrebu, potrebno je kontrolirati sliku periferne krvi i funkcionalno stanje jetre.

Utjecaj na sposobnost upravljanja vozilima i upravljačkim mehanizmima

Tijekom razdoblja liječenja, potrebno je suzdržati se od uključenja u potencijalno opasne aktivnosti koje zahtijevaju povećanu koncentraciju pažnje i brzinu psihomotornih reakcija..

Interakcija lijekova

Pojačava hipotenzivni učinak nitrata, sporo blokira kalcijeve kanale, beta blokatore, ganglijske blokatore, diuretike (uključujući furosemid, hipotiazid), miotropne antispazmodike.

Uzajamno povećanje rizika od nuspojava tijekom upotrebe opojnih analgetika.

Adsorbensi, adstrigenti, omotači smanjuju apsorpciju lijeka iz probavnog trakta.

Liječenje glavobolje u bolnici Yusupov

Svaka osoba povremeno osjeća glavobolju. Povezana je s raznim vanjskim čimbenicima i brzo prolazi bez uzimanja tableta. 15% ljudi pati od čestih jakih glavobolja. Liječnici bolnice Yusupov provode pregled koristeći moderne instrumentalne i laboratorijske dijagnostičke metode.

Za glavobolju ljudi propisuju analgin, no-shpu, ascofen, citramone. Oni ublažavaju napad boli, ali ne utječu na uzrok boli. Nakon što su otkrili uzrok glavobolje, liječnici neurološke klinike provode složenu terapiju. Rehabilitolozi koriste inovativni tretman bez lijekova.

Profesori i liječnici najviše kategorije razgovaraju o teškim slučajevima na sastanku Stručnog vijeća. Vodeći stručnjaci na području liječenja glavobolje kolektivno razvijaju daljnje taktike upravljanja pacijentima. Pacijenti imaju priliku proći složeni pregled i liječenje u partnerskim klinikama bolnice Yusupov.

NSAID liječenje glavobolje

Uz glavobolju napetosti i migrene, neurolozi preferiraju nesteroidne protuupalne lijekove (NSAID). Od glavobolje pomaže:

  • acetilsalicilna kiselina (aspirin) - maksimalna pojedinačna doza je 2 tablete, ali ne više od šest tableta 3-4 puta dnevno;
  • naproksen - 2 tablete se mogu uzimati jednom, ali ne više od četiri tablete 2 puta dnevno.
  • diklofenak - uzimati jednu tabletu 3 puta dnevno;
  • indometacin - može se uzimati jedna tableta 3 puta dnevno ili koristiti u obliku rektalnih čepića;
  • Ketonal, Ketanov, Ketorol treba uzimati oralno, ne više od 2 tablete po 1 dozi 3-4 puta dnevno.

Prema pregledima, uz glavobolju, Nurofen pomaže, dobro nimesil. Liječnici preporučuju uzimanje svih lijekova iz ove skupine nakon obroka s velikom količinom vode. Učinak se razvija nakon 0,5-2 sata nakon uzimanja lijeka. Trajanje analgetskog učinka je 4-6 sati. Tablete se mogu uzimati samostalno ne više od 4 dana. Dexalgin protiv glavobolje je brz i učinkovit.

Antispazmodici protiv glavobolje

Čest uzrok glavobolje je spazam moždanih žila. U ovom slučaju, miotropni antispazmodici pomažu kod glavobolje:

Neurotropni antispazmodici blokiraju prijenos živčanih impulsa do glatkih mišića, zbog čega se spazmodičke žile šire. Neurotropni vazodilatatori uključuju:

Pomaže li spazmalgon kod glavobolje? Lijek ima izražen antispazmodički učinak i uklanja glavobolju uzrokovanu vazospazmom. Baralgin za glavobolju pomaže mnogim pacijentima. Midokalm za glavobolju može pomoći ako je uzrok boli grč u mišićima.

Panadol spada u skupinu neselektivnih nesteroidnih protuupalnih lijekova. Ublažava glavobolju zbog analgetskog učinka glavnog aktivnog sredstva - paracetamola. Lijek je učinkovit kod glavobolje uzrokovane groznicom..

Kombinirani lijekovi protiv glavobolje

Kombinirani napad glavobolje brzo zaustavlja kombinaciju lijekova, koja pored lijekova protiv bolova uključuje i druge sastojke. Midokalm ima analgetski i antispazmodički učinak. Sastoji se od 3 aktivne tvari:

  • metamizol natrij - ne-opojni analgetik;
  • pitofenon hidroklorid - miotropni antispazmodik;
  • fenpiverinia bromid - antikolinergični.

Citramon se može uzimati protiv glavobolje. Ovo je kombinirani lijek koji ima analgetske, protuupalne i antipiretske učinke. Pomaže li citramoni kod glavobolje? Učinkovito je kad je uzrok glavobolje virusna ili bakterijska infekcija. Komponente koje čine citramoni pojačavaju međusobno djelovanje. Antipiretski učinak acetilsalicilne kiseline ostvaruje se kroz središnji živčani sustav.

Paracetamol ima analgetski, antipiretski i vrlo blagi protuupalni učinak. Kofein potiče središnji živčani sustav, potiče brzi prodor analgetskog sastojka kroz krvno-moždanu barijeru.

Pacijenti često uzimaju tempalgin za glavobolju. Sastav lijeka uključuje glavna aktivna sredstva - metamizol natrij, tempidon i pomoćne sastojke. Tempalgin ima analgetske i sedativne učinke. Jedna od njegovih komponenti, metamizol natrij, djeluje kao moćno sredstvo protiv bolova. Drugi sastojak, tempidon, uklanja strah, tjeskobu i motoričko uzbuđenje te doprinosi neznatnom snižavanju krvnog tlaka. Svaka od dvije komponente nadopunjuje djelovanje druge..

Baralgin za glavobolju pomaže zahvaljujući svojstvima triju komponenti:

  • metamizol natrij;
  • pitofenon hidroklorid;
  • fenpiverinijev bromid.

Imaju antispazmodičke i analgetske učinke..

Andipal za glavobolju uzima se ako je uzrokovan spazmom žila mozga. Andipal tablete sadrže metamizol natrij, bendazol, papaverin hidroklorid, fenobarbital. Ibuklin ima analgetski učinak protiv glavobolje. Uključuje nesteroidni protuupalni lijek ibuprofen i ne-narkotički lijek protiv bolova paracetamol.

Mnogi pacijenti uzimaju pentalgin za glavobolju. Sastoji se od sljedećih glavnih komponenti:

  • metamizol natrij;
  • paracetamol;
  • kofein mg;
  • fenobarbital;
  • kodein fosfat.

Nakon oralne primjene, aktivne komponente lijeka dobro se apsorbiraju u gastrointestinalnom traktu. Pentalgin vrijedi četiri sata.

Novigan je kombinirani lijek koji ima analgetski, antispazmodički i protuupalni učinak, zbog svojstava komponenata koje u njega ulaze. Učinak lijeka najizraženiji je kod glavobolje povezane s vazospazmima. Pojedinačna doza lijeka ovisi o dobi. Odrasli i adolescenti stariji od 15 godina trebali bi uzimati 2 tablete novoggana protiv glavobolje.

Svaka tableta Maksigana - lijek koji brzo ublažava glavobolju, sadrži sljedeće komponente:

  • metamizol natrij;
  • pitofenon hidroklorid;
  • fenpiverinijev bromid.

Metamizol je derivat pirazolona. Ima analgetske, antipiretske i protuupalne učinke. Sastoji se od 3 sastojka:

  • analgin - anestetik;
  • pitofenon - antispazmodik;
  • fenpiverinijev bromid - m-antikolinergik.

Askofen s glavoboljom ima analgetski učinak. Ako kombinirani lijekovi ne ublažavaju glavobolju ili se napadaji pojave više od dva puta tjedno, obratite se bolnici Yusupov. Liječnici će provesti sveobuhvatni pregled i individualno odabrati lijekove koji utječu na uzroke glavobolje.

Nootropna terapija glavobolje

Poboljšanje prehrane mozga doprinosi ozbiljnosti glavobolje. U tu svrhu, neurolozi propisuju meksidol. Ovo je lijek za zaštitu tjelesnih stanica od različitih vrsta utjecaja, uključujući oštećenja slobodnih radikala..

Mexidol također ima sljedeće učinke:

  • antihipoksi - povećava otpornost na hipoksiju i poboljšava iskorištenje kisika koji cirkulira u tijelu;
  • otporni na stres - štite sustave za održavanje života od negativnih učinaka emocionalne prirode;
  • nootropna - ima specifičan učinak na viši mentalni funkcionalni dio mozga;
  • antiepileptik - ublažava grčeve mišića različite geneze;
  • anksiolitički - smanjuje anksioznost, anksioznost i strah.

Koristi se i piracetam protiv glavobolje. Lijek ima sljedeći učinak:

  • utječe na procese metabolizma i cirkulacije krvi u mozgu;
  • povećava iskorištenje glukoze;
  • potiče redoks procese;
  • poboljšava regionalni protok krvi u ishemijskim područjima mozga.

Glicin pomaže pacijentima koji imaju glavobolju. Povećava aktivnost mozga, smanjuje anksioznost, poboljšava kvalitetu sna. Phenibut ublažava glavobolju, depresiju i anksioznost.

Ako vas prvi put boli glava, odmarajte se i uzmite nesteroidnu protuupalnu tabletu. S njegovom neučinkovitošću možete piti antispazmodik ili kombinirani lijek. Ako se glavobolja pojača, nazovite bolnicu Jusupov. Liječnici bolnice Yusupov provode terapiju glavobolje uz pomoć modernih farmakoloških pripravaka, lijekova bez lijekova, nakon sveobuhvatnog pregleda pacijenata. Prije propisivanja anestetika, neurolozi isključuju organsko oštećenje mozga i druge bolesti koje uzrokuju glavobolju.