Glavni

Srčani udar

Askofen

Askofen se uzima kada je potrebno smanjiti razinu upale, ukloniti bol i suzbiti bolnu slabost. Ovaj multifunkcionalni lijek pomaže i od glavobolje i kod vrtoglavice s niskim krvnim tlakom, prehladom i preopterećenjem..

Sadrži aspirin, kofein i paracetamol, što mu omogućava učinkovitu borbu protiv boli, ublažavanje upala i vrućice. Nakon uzimanja, slabost i pospanost prolaze, glava više ne boli.

Postoje tri različita sastava i doziranja i malo različita po vrsti djelovanja lijek Askofen. Za svaki od njih postoje zasebne indikacije i kontraindikacije, nuspojave, stoga je vrlo važno ne zaboraviti pročitati upute za uporabu i ne zaboraviti na ispravno doziranje.

Askofen-Darnitsa je kontraindiciran trudnicama i dojiljama, ne može se uzimati 24 sata prije i nakon konzumiranja alkohola. Lijek je indiciran za uporabu s velikim oprezom u bolesnika sklonih alergijskim reakcijama..

Askofen L sadrži kofein, tako da nije propisan osobama s ekscitabilnošću i nije propisan djeci, jer im može izazvati nesanicu i tjeskobu. S drugim lijekovima, uzimajte ga s oprezom, jer pojačava njihov učinak, posebno za lijekove koji utječu na stvaranje krvi i stanje krvi.

Askofen-P se ne može uzimati s tabletama za spavanje, alkoholom, antikonvulzivima i rifampicinom, bilo kojim salicilatom. Dojeće majke koje su podvrgnute liječenju ovim lijekom trebale bi prekinuti dojenje..

Askofen je propisan za jaku bol različitog podrijetla. Artralgija, neuralgija, zubobolja, dismenoreja, bolovi od napetosti i druge indikacije, uključujući osjećaj lošeg zdravlja zbog prehlade i reume, vrućice, indikacija su za uzimanje askofena.

Askofen se uzima u najboljem slučaju jednokratno - za ublažavanje neugodnih simptoma. Za to je dovoljna jedna tableta, za pola sata doći će primjetno olakšanje. Kontinuirana primjena ne liječi i ublažava samo simptome, pa je potrebno uzimati u tečajevima ne duljim od pet dana svaka dva mjeseca, uzimajući tri tablete dnevno: ujutro, poslijepodne i navečer. Sve ostale varijacije ovog lijeka treba propisati liječnik, kao i pojedinačno doziranje.

Treba imati na umu da je maksimalna dnevna doza 6 tableta (u nekoliko doza). Prekoračenje doziranja prepuno je vrlo ozbiljnih i po život opasnih nuspojava..

Askofen, kao i svaki drugi složeni lijek, ima puno nuspojava. Neočekivani učinak može se dogoditi doslovno u bilo kojem tjelesnom sustavu. Štoviše, ispada da svaki proizvođač ovog lijeka ima nešto drugačiji sastav, pa su nuspojave svake vrste različite. Evo samo nekoliko njih:

Alergija;
Anafilaktički šok;
Hipoglikemija prije nego što ode u komu;
Bol u trbuhu;
Mučnina i vrtoglavica;
povraćanje
Žgaravica;
Čir želuca;
Duodenalni čir;
Unutarnje krvarenje;
Promjena brzine otkucaja srca;
Anemija
Glavobolja;
Drhtanje u udovima;
Nesanica i anksioznost;
Slabost;
Zujanje u ušima;
Kožni osip i svrbež.

Ono što je važno - Askofen se mora piti puno, a tijek liječenja mora biti popraćen obilnim pićem. Najmanje 300-400 ml tekućine po tableti.

Kontraindikacije za Askofen su ozbiljne - bilo kakvi problemi s jetrom, bubrezima, vjerojatnost krvarenja u gastrointestinalnom traktu, čir u želucu, hipertenzija (visoki krvni tlak), anemija. Ni u kojem slučaju ne smijete uzimati lijek trudnicama i dojiljama, starijim osobama, djeci mlađoj od 16 godina.

Ne kombinirajte Askofen s bilo kojim lijekom koji sadrži aspirin (acetilsalicilna kiselina) i paracetamol.

Askofen

Upute za korištenje:

Cijene u internetskim ljekarnama:

farmakološki učinak

Askofen je kombinirani lijek koji ima analgetske i antipiretske učinke.

Sastav jedne tablete Askofena uključuje 0,2 g acetilsalicilne kiseline i fenacetina, kao i 0,04 g kofeina. Acetilsalicilna kiselina inhibira sintezu prostaglandina, odgovornih za pojavu boli i oteklina na mjestu upale, inhibira trombozu i agregaciju trombocita. Zahvaljujući ovoj komponenti, upotreba Askofena omogućuje vam smanjenje boli, posebno uzrokovane upalnim procesima, za poboljšanje mikrocirkulacije u žarištu upale.

Fenacetin pojačava antipiretska i analgetska svojstva acetilsalicilne kiseline. Kofein, koji je dio Askofena, utječe na refleksnu ekscitabilnost leđne moždine, stimulira vazomotorni i respiratorni centar, smanjuje agregaciju trombocita i širi krvne žile. Također, kofein može povećati tjelesne i mentalne performanse, smanjiti osjećaj umora i pospanosti, normalizirati tonus moždanih žila i ubrzati protok krvi.

U Askofenu P, fenacetin je zamijenjen paracetamolom (0,2 g), što je dovelo do protuupalnih, antipiretskih i analgetskih svojstava ovog lijeka. Prednost ove komponente je u tome što je vjerojatnost stvaranja methemoglobina tijekom njegove upotrebe minimalna.

Indikacije Askofen

Ovaj se lijek preporučuje kod glavobolje, prehlade, neuralgije. Treba napomenuti da upotreba Askofena sve više zamjenjuje uporabu Askofen P-a i Askofen L-a, što je zbog veće sigurnosti paracetamola u usporedbi s fenacetinom, kao i učinkovitije kombinacije komponenata koje čine ove lijekove.

Askofen P propisan je za:

  • umjerena bol (zubobolja, migrena, glavobolja, artralgija, neuralgija, bolna menstruacija);
  • febrilna stanja uzrokovana reumatikom i prehladom.

Uputa za uporabu Askofen

Prema uputama, Askofen je propisan 1 tableta 2-3 puta dnevno. Askofen P preporučuje se u dozi od 1-2 tablete, koje se moraju uzimati tri puta dnevno nakon jela, uz lijek uz obilno piće tekućine. Tijek liječenja Askofenom P obično traje 5-7 dana. Za ublažavanje akutne boli uzmite 2 tablete jednom.

Nuspojave

Primjena Askofena i Askofena P može dovesti do takvih nepoželjnih posljedica kao što su alergijske reakcije, dispeptični poremećaji, pogoršanje bronhijalne astme, oslabljena funkcija jetre i bubrega, lezije želuca i dvanaestopalačnog čira-hemoragične prirode.

Kontraindikacije Askofen

Upute za Askofen P upućuju na bolesti kod kojih uporaba ovog lijeka može naštetiti organizmu:

  • gastrointestinalno krvarenje;
  • peptički ulkus želuca i dvanaesnika;
  • zatajenje bubrežnih jetre;
  • hypocoagulation;
  • manjak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;
  • portalna hipertenzija.

Trudnoća, dojenje i preosjetljivost na komponente Askofen i Askofen P razlozi su za odbijanje uzimanja ovih lijekova.

dodatne informacije

Rok trajanja Askofena je 4 godine, Askofena P - 3 godine. Te pripravke čuvati na suhom i tamnom mjestu, pri temperaturi koja ne prelazi 25 ° C.

Askofen: cijene u internetskim ljekarnama

Askofen Ultra filmom obložene tablete 10 kom.

Askofen Ultra filmom obložene tablete 20 kom.

Askofen ultra ppt tablete 250mg + 65mg + 250mg 20 kom.

Podaci o lijeku su generalizirani, daju se u informativne svrhe i ne zamjenjuju službene upute. Samo-lijek je opasan za zdravlje.!

Ljudska krv "teče" kroz žile pod ogromnim pritiskom i, ako joj se naruši integritet, može pucati i do 10 metara.

74-godišnji australijski stanovnik James Harrison postao je darivatelj krvi oko 1.000 puta. Ima rijetku krvnu skupinu čija protutijela pomažu novorođenčadi koja boluje od teške anemije. Tako je Australac spasio oko dva milijuna djece.

Milijuni bakterija rađaju se, žive i umiru u našem crijevu. Mogu se vidjeti samo pri velikom uvećanju, ali ako se spoje, stavili bi se u običnu šalicu kave.

Nekada je zijevanje obogatilo tijelo kisikom. Međutim, ovo je gledište bilo opovrgnuto. Znanstvenici su dokazali da zijevajući, osoba hladi mozak i poboljšava njegove performanse.

Očekivani životni vijek lijeve ruke je manji od desnog.

Redovitim posjetom solariju šansa da se dobije rak kože povećava se za 60%.

U Velikoj Britaniji postoji zakon prema kojem kirurg može odbiti obavljanje operacije na pacijentu ako puši ili ima prekomjernu težinu. Osoba bi se trebala odreći loših navika, a onda, možda, neće trebati kirurška intervencija.

Poznati lijek "Viagra" izvorno je razvijen za liječenje arterijske hipertenzije.

Ako je vaša jetra prestala raditi, smrt bi nastupila u roku jednog dana.

Prema mnogim znanstvenicima, vitaminski kompleksi su praktički beskorisni za ljude.

Ljudske kosti su četiri puta jače od betona.

Pored ljudi, samo jedno živo biće na planeti Zemlji - psi, pati od prostatitisa. Zaista, naši najvjerniji prijatelji.

Čak i ako čovjekovo srce ne tuče, tada može dugo živjeti, kao što nam je pokazao norveški ribar Jan Revsdal. Njegov "motor" zaustavio se 4 sata nakon što se ribar izgubio i zaspao u snijegu.

Mnogi su se lijekovi u početku plasirali kao droga. Heroin, na primjer, u početku se prodavao kao lijek protiv kašlja. A kokain su liječnici preporučili kao anesteziju i kao sredstvo za povećanje izdržljivosti..

Prema studijama, žene koje piju nekoliko čaša piva ili vina tjedno imaju povećan rizik od raka dojke.

Svatko se može suočiti sa situacijom u kojoj izgubi zub. To može biti rutinski postupak koji obavljaju stomatolozi ili posljedica ozljede. U svakom i.

Askofen-P ® (Ascophenum-P ®)

Djelatna tvar

Farmakološka skupina

Nozološka klasifikacija (ICD-10)

Struktura

tablete1 kartica.
aktivne tvari:
acetilsalicilna kiselina200 mg
paracetamol200 mg
kofein40 mg
pomoćne tvari: krumpirov škrob; povidon (PVP s niskom molekularnom masom); stearinska kiselina; talk; kalcijev stearat; silikonska emulzija KE-10-12; Vazelin ulje VGM-30M

Opis oblika doziranja

Tablete su bijele ili bijele boje s kremastim ili ružičastim nijansama, plosnato-cilindrične s prekrivačem i rizikom da nemaju neugodan miris. Mramoriranje je dopušteno.

farmakološki učinak

farmakodinamiku

Askofen-P je kombinirani lijek čije djelovanje je određeno komponentama koje čine njegov sastav.

Acetilsalicilna kiselina ima analgetski, antipiretski, protuupalni učinak povezan s suzbijanjem COX-1 i -2, regulirajući sintezu GHG-a; inhibira agregaciju trombocita.

Kofein povećava refleksnu ekscitabilnost leđne moždine, pobuđuje respiratorne i vazomotorne centre, širi krvne žile skeletnih mišića, mozga, srca, bubrega i smanjuje agregaciju trombocita; smanjuje pospanost, umor, povećava mentalne i fizičke performanse.

Paracetamol ima antipiretsko, analgetsko djelovanje.

Indikacije lijeka Askofen-P ®

umjerena ili blaga bol (glavobolja, zubobolja, neuralgija, mialgija, sindrom radikularnog prsnog koša, lumbago, artralgija, algomenoreja, migrena) kod odraslih;

pad povišene tjelesne temperature, uz prehladu i druge zarazne i upalne bolesti u odraslih i djece starije od 15 godina.

kontraindikacije

preosjetljivost na acetilsalicilnu kiselinu ili druge NSAID ili ksantine;

preosjetljivost na druge komponente lijeka;

erozivne i ulcerativne lezije gastrointestinalnog trakta (u akutnoj fazi), gastrointestinalno krvarenje;

teška oslabljena funkcija jetre ili bubrega;

astma inducirana acetilsalicilnom kiselinom, salicilatima i drugim nesteroidnim antirepiloidima;

hemoragična dijateza (von Willebrandova bolest, hemofilija, telengiektazija, hipoprotrombinemija, trombocitopenija, trombocitopenična purpura);

stratificirana aneurizma aorte;

portalna hipertenzija, nedostatak vitamina K;

razdražljivost, poremećaj spavanja, anksiozni poremećaji (agorafobija, panični poremećaji);

organske bolesti CVS (akutni infarkt miokarda, teška koronarna bolest srca, arterijska hipertenzija), paroksizmalna tahikardija, česta ventrikularna ekstrasistola;

kirurški postupci popraćeni krvarenjem;

djeca mlađa od 15 godina.

Mjere predostrožnosti: hiperuricemija, uratna nefrolitijaza, giht, peptični čir i / ili čir na dvanaesniku (povijest), teško zatajenje srca.

Trudnoća i dojenje

Primjena tijekom trudnoće u I i III tromjesečju je kontraindicirana, u II tromjesečju trudnoće jedna je doza lijeka u preporučenim dozama moguća samo ako očekivana korist za majku ne prelazi potencijalni rizik za plod.

Ako je potrebno koristiti lijek tijekom dojenja, dojenje treba prekinuti.

Nuspojave

Anoreksija, mučnina, povraćanje, gastralgija, proljev, erozivna i ulcerozna lezija gastrointestinalnog trakta, krvarenje iz probavnog trakta, zatajenje jetre i / ili bubrega, povišen krvni tlak, tahikardija.

Alergijske reakcije: osip na koži, Quinckeov edem, bronhospazam.

S produljenom primjenom - vrtoglavica, glavobolja, oštećenje vida, zujanje u ušima, smanjena agregacija trombocita, hipokoagulacija, hemoragični sindrom (krvarenje iz nosa, krvarenje desni, purpura itd.), Oštećenje bubrega s papilarnom nekrozom; gluhoća; Stevens-Johnsonov sindrom, toksična epidermalna nekroliza (Lyell sindrom), Reye sindrom u djece (metabolička acidoza živčanog sustava i psihe, povraćanje, disfunkcija jetre).

Interakcija

Pojačava učinak heparina, indirektnih antikoagulansa, rezerpina, steroidnih hormona i hipoglikemijskih sredstava. Smanjuje učinkovitost spironolaktona, furosemida, antihipertenzivnih lijekova, sredstava protiv gihta koji potiču izlučivanje mokraćne kiseline.

Pojačava nuspojave GCS-a, derivata sulfoniluree, metotreksata, ne-opojnih analgetika i NSAID-a.

Izbjegavajte kombinaciju lijeka s barbituratima, antiepileptičkim lijekovima, zidovudinom, rifampicinom i pićima koji sadrže alkohol (povećava rizik od hepatotoksičnog učinka).

Pod utjecajem paracetamola, vrijeme eliminacije kloramfenikola povećava se za 5 puta.

Kofein ubrzava apsorpciju ergotamina.

Salicilamid i drugi mikrosomalni stimulatori oksidacije doprinose stvaranju toksičnih metabolita paracetamola koji utječu na rad jetre.

Metoklopramid ubrzava apsorpciju paracetamola. Uz opetovanu upotrebu, paracetamol može pojačati učinak antikoagulansa (derivati ​​dikumarina).

Doziranje i primjena

Unutra, nakon obroka. 1-2 tablice. 2-3 puta dnevno. Maksimalna dnevna doza je 6 tableta. Interval između doza lijeka trebao bi biti najmanje 4 sata.

Kako bi se smanjio nadražujući učinak na gastrointestinalni trakt, lijek treba uzimati nakon jela, ispirati vodom, mlijekom, alkalnom mineralnom vodom.

U slučaju oštećenja rada bubrega ili jetre, interval između doza je najmanje 6 sati.

Lijek se ne smije uzimati dulje od 5 dana kada se propisuje kao anestetik, a više od 3 dana kao antipiretik. Ostala doziranja i režimi propisuje liječnik..

Predozirati

Simptomi: mučnina, povraćanje, bol u želucu, znojenje, blijeda koža, tahikardija. S laganom intoksikacijom - zvonjava u ušima; jaka intoksikacija - pospanost, kolaps, konvulzije, bronhospazam, kratkoća daha, anurija, krvarenje. S povećanom intoksikacijom, progresivna respiratorna paraliza i disocijacija oksidativne fosforilacije uzrokujući respiratornu acidozu. Ako se sumnja na trovanje, odmah potražite liječničku pomoć..

Liječenje: ispiranje želuca, imenovanje adsorbensa (aktivni ugljen).

posebne upute

Uz dugotrajnu uporabu lijeka, potrebna je kontrola periferne krvi i funkcionalno stanje jetre. Budući da acetilsalicilna kiselina ima antiagregacijski učinak, pacijent, ako ima operaciju, mora unaprijed upozoriti liječnika o uzimanju lijeka.

Acetilsalicilna kiselina u malim dozama smanjuje izlučivanje mokraćne kiseline. To u nekim slučajevima može izazvati napad gihta..

Tijekom liječenja treba napustiti alkoholna pića (povećani rizik od krvarenja u probavnom sustavu).

Acetilsalicilna kiselina ima teratogeni učinak: kada se koristi u prvom tromjesečju trudnoće, dovodi do malformacije - cijepanja gornjeg nepca; u trećem tromjesečju - uzrokuje inhibiciju porođaja (inhibiciju sinteze GHG), zatvaranje arterijskog kanala u plodu, što uzrokuje plućnu vaskularnu hiperplaziju i hipertenziju u žilama plućne cirkulacije.

Acetilsalicilna kiselina izlučuje se u majčino mlijeko što povećava rizik od krvarenja kod djeteta zbog poremećaja funkcije trombocita.

Lijek se ne propisuje kao analgetik osobama mlađim od 18 godina, kao antipiretsko sredstvo za djecu mlađu od 15 godina s akutnim respiratornim infekcijama uzrokovanim virusnim infekcijama zbog opasnosti od Reye sindroma (encefalopatija i akutna masna jetra s akutnim razvojem zatajenja jetre).

Obrazac za puštanje

Tablete. 10 kartica. u konturnoj bezjyacheykovoy ili staničnoj ambalaži 1, 2 ili 3 konturne ćelijske ambalaže za uporabu u pakiranju od kartona. Paketi za konturirane ćelije ili ne-ćelije smješteni su u grupni paket.

Proizvođač

Pharmstandard-Leksredstva OJSC, 305022, Rusija, Kursk, ul. 2. agregat, 1a / 18.

Telefon / faks: (4712) 34-03-13.

Vlasnik potvrde o registraciji / organizacije koja prihvaća žalbe potrošača PJSC Otisifarm, Rusija, 123317, Moskva, ul. Testovskaya, 10.

Telefon: (800) 775-98-19; faks: (495) 221-18-02.

www. otcpharm. ru

Uvjeti ljetovanja u ljekarni

Uvjeti skladištenja lijeka Askofen-P ®

Čuvati izvan dohvata djece.

Rok trajanja lijeka Askofen-P ®

Ne koristiti nakon isteka roka valjanosti navedenog na pakiranju.

Askofen tijekom trudnoće: vrijedi li uzimati lijek?


Askofen je jedan od mnogih složenih lijekova protiv bolova. Dovoljno je moćan i ne može samo utopiti bol, već i smanjiti toplinu.

Sadrži aspirin, kofein i paracetamol, što mu omogućava učinkovitu borbu protiv boli, ublažavanje upala i vrućice. Nakon uzimanja, slabost i pospanost prolaze, glava više ne boli.

Oblik i sastav izdavanja

Lijek se proizvodi u obliku ravnih cilindričnih tableta. Aktivni elementi su acetilsalicilna kiselina i fenacetin (paracetamol u Askofenu P), koji sadrže 200 mg svaki, kao i kofein u volumenu od 40 mg. Najbolje djelovanje lijeka Askofen, koji pomaže kod simptoma boli i upalnih procesa, olakšavaju se pomoćnim komponentama: parafinsko ulje, kalcijev stearat, škrob, stearinska kiselina.

Upute za uporabu nalaze se u kutiji s lijekom.

farmakološki učinak

Acetilsalicilna kiselina u sastavu proizvoda ima protuupalna i antipiretska svojstva, smanjuje bol, posebno one koje nastaju uslijed upalnog procesa. Uz to, prigušuje agregaciju trombocita i trombozu, poboljšavajući mikrocirkulaciju u žarištu upale.

Paracetamol kao dio lijeka je analgetski, ima antipiretik i slab protuupalni učinak. Kofein pojačava refleksnu ekscitabilnost leđne moždine, širi krvne žile, smanjuje agregaciju trombocita, stimulira vazomotorni i respiratorni centar, ublažava pospanost, umor i aktivira tjelesne i mentalne performanse.

U sklopu droge, doza kofeina praktički ne potiče djelovanje središnjeg živčanog sustava, međutim, normalizira ton žila mozga, ubrzava protok krvi.

Farmakologija

Važnu ulogu u djelovanju lijeka igra acetilsalicilna kiselina. Zahvaljujući ovoj komponenti, potiskuje se reprodukcija prostaglandina koji izazivaju oticanje, simptome boli, utječu na procese stvaranja i agregacije krvnih ugrušaka. Acetilsalicilna kiselina ublažava bol uzrokovanu upalom, normalizira cirkulaciju krvi u žarištu bolesti.

Druga aktivna tvar pripravka Askofen, koja pomaže kod topline, je fenacetin. Stvara analgetski i antipiretski učinak. Element pridonosi pobuđivanju dišnog centra, vazodilataciji, smanjenju adhezije trombocita.

Zahvaljujući kofeinu, mentalne i fizičke performanse poboljšavaju se, umor nestaje, a pospanost prolazi. Njegovo djelovanje dovodi do normalnog stanja vaskularnog tonusa i poboljšava cirkulaciju krvi. U sličnom lijeku, Askofenu P, koji mu pomaže iz identičnih razloga, umjesto fenacetina prisutan je paracetamol. To pomaže u smanjenju rizika od stvaranja methemoglobina. Tako tablete Ascofen P imaju prednost u odnosu na uobičajeni oblik lijeka.

Antispazmodici protiv glavobolje

Čest uzrok glavobolje je spazam moždanih žila. U ovom slučaju, miotropni antispazmodici pomažu kod glavobolje:

Neurotropni antispazmodici blokiraju prijenos živčanih impulsa do glatkih mišića, zbog čega se spazmodičke žile šire. Neurotropni vazodilatatori uključuju:

Pomaže li spazmalgon kod glavobolje? Lijek ima izražen antispazmodički učinak i uklanja glavobolju uzrokovanu vazospazmom. Baralgin za glavobolju pomaže mnogim pacijentima. Midokalm za glavobolju može pomoći ako je uzrok boli grč u mišićima.

Panadol spada u skupinu neselektivnih nesteroidnih protuupalnih lijekova. Ublažava glavobolju zbog analgetskog učinka glavnog aktivnog sredstva - paracetamola. Lijek je učinkovit kod glavobolje uzrokovane groznicom..

kontraindikacije

Ne možete uzimati tablete "Askofen" u sljedećim stanjima i patologijama:

  • čir želuca i crijeva, krvarenje ovih organa (uključujući povijest);
  • odstupanja u radu jetre i bubrega;
  • hemoragična dijateza;
  • neprihvaćanje sastava;
  • trudnoća i dojenje.

Oprez tijekom liječenja potreban je osobama s dijagnozom gihta ili bronhijalne astme. Nemojte davati tablete Askofen djeci tijekom kičme ili gripe, što može uzrokovati komplikacije. Pijenje alkohola je neprihvatljivo tijekom terapije.

Pomaže li Askofen tijekom trudnoće??

Uzimanje lijekova može ublažiti blagu glavobolju ili zubobolju. Lijek neće moći zaustaviti izraženi sindrom boli. Što se tiče antipiretskog učinka, u ovom slučaju lijek je prilično učinkovit. Dobro snižava tjelesnu temperaturu i učinkovito se bori protiv simptoma groznice i virusnih bolesti..

U slučaju virusne bolesti, žena može se propisati Askofen tijekom trudnoće u ranim fazama, ali treba ga uzimati samo pod nadzorom stručnjaka.

Važno: tijekom trudnoće možete piti jednu tabletu dva puta dnevno. Prekoračenje doze ne preporučuje se iz sigurnosnih razloga..

Askofen s migrenom

Migrena je jaka, lupkajuća bol koja se javlja na određenom području, sa strane. Karakteriziraju ga napadaji i mogu promijeniti mjesto lokalizacije, najčešće se bol javlja u sljepoočnici ili očnoj utičnici. Migrena se često dijagnosticira kod žena tijekom menstruacije, a glad također može uzrokovati jake glavobolje..

Kada se migrena pojavi kod trudnice, situaciju pogoršava njezina zanimljiva situacija. Snažna glavobolja utječe na stanje buduće majke i njezine bebe. Stoga je potrebno liječiti migrene uz pomoć odobrenih lijekova..

Askofen tijekom trudnoće je dobar lijek protiv migrene, lijek ima poseban učinak na trombocite, čime uklanja napade glavobolje ili smanjuje njihov intenzitet i ozbiljnost. Ali prije uzimanja tableta tijekom trudnoće, potrebno je konzultirati se s liječnikom, on će odrediti prihvatljivu dozu i pomoći da se riješite neugodnih simptoma migrene.

Važno: Askofen može točkovno utjecati na fokus upale smanjujući mikrocirkulaciju krvi na zahvaćenom području.

Jaka glavobolja ili visoka tjelesna temperatura mogu ozbiljno naštetiti ženi. U slučaju da je uzrok groznice ili groznice upalna bolest ili virusna infekcija, to može uzrokovati da fetus razvije ozbiljne patologije.

Otkrijte kada možete početi davati hljeb bebama.

Što učiniti ako se nesanica pojavi tijekom trudnoće, pročitaćete ovdje.

Je li moguće uzimati Berodual trudnom, saznat ćete ovdje:.

Većina lijekova je zabranjena tijekom trudnoće, posebno u prvom tromjesečju. Razlog je taj što komponente lijeka mogu nepovoljno utjecati na zdravlje djeteta. Dok dijete ne napuni 12 tjedana, preporučuje se suzdržati se od uzimanja različitih lijekova, jer se za to vrijeme fetus aktivno formira, a tablete mogu negativno utjecati na razvoj djeteta. Ali ako je zdravlje majke u ozbiljnoj opasnosti, tada nakon vaganja svih prednosti i nedostataka liječnik može propisati neke lijekove koji se smatraju uvjetno odobrenima za liječenje trudnica.

Askofen je na popisu lijekova koji se mogu uzimati tijekom trudnoće, no prije nego što započnete s lijekovima, potrebno je konzultirati ginekologa ili terapeuta.

Upute za korištenje

Uobičajeni lijek, kao i tablete Askofen P, upute za uporabu preporučuju uzimanje 1 do 2 kapsule tri puta dnevno nakon jela. Maksimalna dnevna doza je 6 tableta. Između doza mora se promatrati interval duži od 4 sata.

Preporučuje se piti tablete s mlijekom, u slučaju poremećaja rada bubrega ili jetre, interval između uporabe lijeka treba prelaziti 6 sati. Lijek možete piti sami za ublažavanje simptoma bolova do 5 dana, koristiti ga kao antipiretik do 3 dana. Dulji unos i povećana doza propisuje liječnik.

Pravilna uporaba lijeka pod smanjenim tlakom

Liječnici ne preporučuju zlouporabu lijekova kako bi otkrili hipotenziju. Zato bi pribjegavanje upotrebi askofena trebalo biti posljednja stvar kada biljne tinkture i ekstrakti više ne pomažu. Kad bezopasni prirodni lijekovi prestanu pomagati, liječnik propisuje jače lijekove.
I iako u tabletama nema puno kofeina, on može utjecati na kardiovaskularni sustav kod ljudi. Ni u kojem slučaju se alat ne koristi stalno, samo u isto vrijeme, s pogoršanjem dobrobiti. Maksimalni tijek upotrebe askofena je 10 dana (uz dnevno doziranje ne više od 8 tableta).

Koristeći ascofen kao terapiju, osoba bi se trebala odreći alkoholnih pića, pušenja, kako ne bi smanjila učinak tableta na tijelo. Trebate pronaći vremena za pravilan san, dnevnu opuštenost i sport. Dobar san i redovita tjelovježba tonziraju tijelo i na taj način pojačavaju učinak tableta.

Uz smanjeni pritisak, ljudi su gotovo neutralni kada se radi o kofeinskim drogama. Ali stanje hipertenzivnih pacijenata može se ozbiljno pogoršati od kofeina koji je dio askofena. Iako je postotak ove tvari izuzetno mali, tlak može naglo skočiti. I zbog toga liječnici obično ne preporučuju ovaj lijek za simptome hipertenzije.

S obzirom da se kofein ne preporučuje kod visokog krvnog tlaka, hipertenzivni pacijenti su zainteresirani, Askofen povećava tlak ili ga snižava, i vrijedi li ga koristiti. Liječnici ne pripisuju ove pilule lijekovima koji utječu na krvni tlak, ali hipotoničari kažu da lijek može malo povećati njihov pritisak, poboljšati dobrobit..

Učinak tablete Askofen na pritisak nastaje ne samo zbog sadržaja kofeina, već i kombinacije s paracetamolom i aspirinom. Hipotenici mogu sami vidjeti kakav učinak može postići uzimanjem pilula kad se promijeni vrijeme, jer upravo u takvim trenucima ljudi s niskim krvnim tlakom često obole. Obično se to očituje smanjenom aktivnošću, mučninom, ukočenošću ruku i nogu, željom za ležanjem.

U gornjim slučajevima, kada Askofen povećava hipotonični tlak, može se smatrati "prvom pomoći", ali ne i terapijskim lijekom, jer ima nuspojave i kontraindikacije.

Ako pažljivo pregledate paraskofen, u uputama za uporabu preporučuje se uporaba ovog lijeka za različite patologije. Mogu se povezati kako s odstupanjima u funkcioniranju unutarnjih organa, tako i s poremećajima u radu živčanog sustava.

  1. Zubobolja i glavobolja.
  2. Uz migrene, neuralgije i mijalgije.
  3. Od groznice.
  4. S bolnom menstruacijom.

Učinak lijeka temelji se na vještoj kombinaciji lijekova protiv bolova. Zbog toga smanjuje nelagodu tijekom menstruacije i olakšava stanje pacijenticama s virusnim infekcijama..

Meteosenzibilni ljudi primjećuju visoku učinkovitost Ascofena u tabletama protiv migrene i glavobolje uzrokovanih vremenskim promjenama. Također, alat učinkovito ublažava napetost mišića izazvanu bolestima ili prekomjernom naponom..

Utjecaj vremenskih vrsta na ljude

Zbog prisutnosti kofeina u sastavu postoje uporne glasine da askofen pomaže kod niskog tlaka. U uputama se ne govori ni riječ o liječenju hipotenzije ovim lijekom, tako da morate biti oprezni prilikom korištenja ascofena. U nekim će slučajevima doista pomoći, dok u drugim situacijama može nanijeti ozbiljnu štetu..

Glavni cilj imenovanja Askofena je uklanjanje boli. Može se koristiti za niz bolesti. Lijek je učinkovit za prehlade popraćene visokom groznicom. Askofen je propisan radikularnim sindromom lumbalne, torakalne i cervikalne kralježnice. Ovim lijekom žena može ublažiti bol u kritičnim danima..

Ako zubobolja ne postoji pravodobno posjetiti stomatologa, možete uzeti Askofen u tabletama. Isti lijek može ublažiti dosadne glavobolje, uključujući i migrene. Askofen se uzima za bolne zglobove i bolove u mišićima. Lijek pomaže ukloniti akutnu bol u lumbalnoj regiji. Osim toga, lijek je učinkovit za oštećenje perifernog živca..

Pri uzimanju bilo kakvih tableta i lijekova treba se pridržavati doziranja. Ne zloupotrebljavajte lijekove kako ne biste doveli do lošeg zdravlja.

Za poticanje kardiovaskularnog sustava koriste se lijekovi poput kofeina, tinkture limunske trave ili ginsenga, eleutherococcusa i ekstrakta lewsee-a. Svi su vremenski ispitani. Askofen, kako bi povećali krvni tlak, ljudi su počeli uzimati sami zbog sastava kofeina u njemu. To je prihvatljivo, ali lijek treba uzimati jednom. Ne preporučuje se upotreba kao sredstvo u osnovnom režimu liječenja hipotenzije..

Važno! Strogo je zabranjeno uzimanje Askofena paralelno s alkoholom.

Da biste spriječili pad krvnog tlaka, trebali biste slijediti nekoliko općih preporuka. Liječnici imaju jedno mišljenje o ovom pitanju: trebate piti više vode (negazirane), riješiti se loših navika, često šetati svježim zrakom i izvoditi skup fizičkih vježbi (možete se ograničiti na jutarnje vježbe). Važno je i pružiti svom tijelu priliku da se opusti (san bi trebao biti pun).

Umjesto da iscijedite lijekove, možete se ujutro razveseliti i popiti šalicu prirodne kave. Takav ugodan postupak pomoći će vam da se osigurate nabojem energije i energije gotovo cijeli dan..

S hipertenzijom

Ako se Askofenu pomaže s niskim tlakom, tada s hipertenzijom njegovo uzimanje može naštetiti organizmu. Osobe s visokim krvnim tlakom trebaju biti izuzetno oprezne kad uzimaju ovaj lijek..

Ne snižava pritisak - to je nedvosmisleno. Ali povećati pokazatelje na tonometru u njegovoj moći, što će negativno utjecati na opće dobro osobe. Stoga Ascofen nije pogodan kao lijek za normalizaciju krvnog tlaka.

Ako trebate zaustaviti zubobolju ili glavobolju ili koristiti lijek za druge bolesti, trebali biste se posavjetovati s liječnikom. U principu, doza kofeina u pripravku je mala, ali još uvijek nemojte zanemariti preporuke stručnjaka.

Jednu tabletu Askofena treba uzimati 2-3 puta dnevno nakon jela, lijek treba oprati čašom vode da se smanji iritacija gastrointestinalnog trakta. U pravilu, tijek liječenja je oko tjedan dana. S jakom boli preporučuje se istodobno uzimanje 2 tablete, ali treba imati na umu da što je moguće više možete uzeti samo 6 tableta dnevno. Između uzimanja tableta Askofen svakako morate napraviti pauzu od najmanje 4 sata, a ako postoje problemi s bubrezima ili jetrom, 6 sati.

Ako koristite lijek za ublažavanje bilo kojeg sindroma boli, ne smijete ga uzimati više od 5 dana zaredom, kako biste smanjili toplinu - više od 3 dana. Vaš liječnik može predložiti druge doze i režime..

Odraslim se savjetuje da uzimaju lijek za uklanjanje blage do umjerene boli. Askofen pomaže od:

  • glavobolja, migrena;
  • Zubobolja
  • bol u mišićima
  • bol u zglobovima
  • bol tijekom menstruacije;
  • neuralgije i drugih sindroma boli.

Prema brojnim navodima, nakon uzimanja, ljudi povećavaju svoju radnu sposobnost i umor nestaje.

Liječnici savjetuju uzimanje Askofena pod smanjenim tlakom. Odrasli i djeca starija od 15 godina mogu koristiti Askofen samo za liječenje prehlade, akutnih respiratornih infekcija i drugih bolesti kako bi se smanjila groznica. Uzimanje lijeka od strane djece mlađe od 15 godina strogo je zabranjeno.

Prihvaćanje lijeka provodi se prema detaljnim pravilima koja su navedena u uputama za umetanje. Lijek se mora piti u skladu sa sljedećim dozama:

  • Dnevna doza Askofena nije veća od 6 tableta, interval između doza trebao bi biti 4 sata (u protivnom je moguć razvoj neželjenih reakcija tijela, izraženih alergijama, visokim krvnim tlakom, osjećajem palpitacije srca, boli u temporalnoj regiji glave);
  • maksimalno vrijeme za uzimanje lijeka je 5 dana (nakon određenog vremena potrebno je prestati uzimati tablete, jer tijekom tog razdoblja patološki simptomi u obliku visoke tjelesne temperature, boli i upale trebaju potpuno nestati);
  • tableta se ispire s malom količinom tekućine odmah nakon jela.

Ako je naznačeno razdoblje terapije isteklo, a znakovi bolesti ne nestaju, pacijent osjeća zimnicu, vrućicu, temperaturu, napredovanje bolesti, tada se trebate posavjetovati sa svojim liječnikom kako bi prilagodio tijek liječenja. Moguće je da je dijagnoza postavljena pogrešno, ili je infekcija koja zahtijeva upotrebu moćnih antibiotika ušla u tijelo.

Askofen tablete imaju učinak sličan onome na aspirin. Pružaju umjereni analgetski učinak, stabiliziraju temperaturni režim. Lijek pomaže smanjiti ozbiljnost simptoma anksioznosti kod različitih bolesti. Lijek je posebno učinkovit u suzbijanju jakog sindroma boli različite etiologije, kao i upale..

Glavni cilj predmetnih lijekova je uklanjanje boli. Liječnici propisuju ove tablete za liječenje različitih bolesti. Ukazat ćemo na što Askofen pomaže:

  • prehlade popraćene groznicom;
  • radikularni sindrom lumbalne, cervikalne, torakalne regije;
  • jaka zubobolja;
  • menstrualna bol.

Nuspojava

Tijekom uzimanja lijeka "Askofen" mogu se primijetiti negativne reakcije tijela. Nuspojave uključuju:

  • hypocoagulation;
  • gastralgia;
  • glavobolja;
  • mučnina ili povraćanje
  • šum u ušima;
  • hipertenzija
  • anoreksija;
  • vrtoglavica;
  • proljev;
  • tahikardija;
  • oslabljena bubrežna ili jetrena funkcija;
  • ulcerozno krvarenje.

Recenzije

"Askofen je stvarno dobar kada je bol jaka, kad vas sve pokvari i postoji temperatura. Pomaže brzo, uzmem jednu tabletu, popijem je i čekam - za nekoliko minuta mi postanu bolje. Pomaže mi na poslu kad ne možete uzeti dopust da se povrijedite kod kuće, ali ne osjećam se pretjerano. Askofenova cijena je izvrsna - isti kodeks i fairex mnogostruko su skuplji. "

"Previše je kontraindikacija za lijek, pa ga ne bih pio od glavobolje, samo ako je bol zaista jaka. Zadnji put kad sam ga uzela nakon posjeta stomatologu - liječnik me unaprijed upozorio da ću piti ovaj lijek protiv bolova, kako ne bi došlo do temperature i oteklina oko zuba brže spavala. Iako mi se sviđa cijena, samo 30 rubalja - ne bi bilo toliko kontraindikacija, bio bi to sjajan lijek protiv bolova. "

"Askofen mi ne pomaže. Cijena za njega je izvrsna, ali pomalo je beskorisna - kad vam se glava vrti i boli, počinje se još više vrtjeti i boljeti, pa čak i vaše srce kuca kao ludo. Doktor koji mi ga je preporučio ponudio je da isprobam drugu vrstu istog lijeka, ali bojim se da se opet neću osjećati loše. "

Mišljenja pacijenata

Ljudi koji su koristili Askofen P ostavljaju uglavnom pozitivne kritike. Oni naglašavaju jeftinost i učinkovitost lijeka. Mnogi su zainteresirani zašto Askofen-P pomaže jasnije. Liječnici kažu da proizvod ima jednaka protuupalna, antipiretska, analgetska svojstva.

Nekim pacijentima lijek pomaže kod niskog krvnog tlaka. Međutim, stručnjaci ne savjetuju zlouporabu takvog liječenja, a osobe s povišenim krvnim tlakom trebaju biti oprezne.

Sorte Askofen

Postoje tri različita sastava i doziranja i malo različita po vrsti djelovanja lijek Askofen. Za svaki od njih postoje zasebne indikacije i kontraindikacije, nuspojave, stoga je vrlo važno ne zaboraviti pročitati upute za uporabu i ne zaboraviti na ispravno doziranje.

Askofen-Darnitsa je kontraindiciran trudnicama i dojiljama, ne može se uzimati 24 sata prije i nakon konzumiranja alkohola. Lijek je indiciran za uporabu s velikim oprezom u bolesnika sklonih alergijskim reakcijama..


Najčešći od svih sorti ovog lijeka protiv bolova je Askofen-P. Prodaje se u običnim plastičnim blisterima bez kartonskog pakiranja..

Askofen L sadrži kofein, tako da nije propisan osobama s ekscitabilnošću i nije propisan djeci, jer im može izazvati nesanicu i tjeskobu. S drugim lijekovima, uzimajte ga s oprezom, jer pojačava njihov učinak, posebno za lijekove koji utječu na stvaranje krvi i stanje krvi.

Askofen-P se ne može uzimati s tabletama za spavanje, alkoholom, antikonvulzivima i rifampicinom, bilo kojim salicilatom. Dojeće majke koje su podvrgnute liječenju ovim lijekom trebale bi prekinuti dojenje..

Slike Askofen podiže ili snižava krvni tlak

kakav čaj piti pod visokim pritiskom

Askofen utječe na tijelo povećava ili smanjuje pritisak. Askofen je lijek koji se preporučuje kao antipiretik i analgetik. Najčešći od njih su visoki ili niski krvni tlak i vazospazam.

Kako ne biste sebi naštetili, važno je saznati kako askofen povećava ili smanjuje krvni tlak. Sadržaj Učinak lijeka na kontraindikacije pod pritiskom Pravilna upotreba lijeka pod sniženim tlakom za Askofen hipertenziju

Kako askofen utječe na krvni tlak se povećava ili smanjuje. Ne zaboravite da ovaj lijek ima kontraindikacije i nuspojave..

Kao što je ranije spomenuto, prema uputama nije lijek koji podiže ili snižava krvni tlak. Askofen podiže ili snižava krvni tlak. Ascofen je namijenjen za ublažavanje boli i za snižavanje tjelesne temperature. Sadrži sljedeće aktivne tvari Askofen se proizvodi u tabletama i može sniziti temperaturu, kao i imati analgetski učinak. Često se propisuje onima koji pate od glavobolje, migrene, menstrualnog ciklusa, mijalgije. Askofen tablete koriste se kao anestetik i antipiretik protiv zubobolje, glavobolje i za normalizaciju krvnog tlaka. Aktivne komponente lijeka iste su kao i citramoni, osim što su doziranje različite.

Zdravstveni problem kod mnogih ljudi često je razlika u krvnom tlaku. Arterijska hipertenzija vodeća je u kobnoj rang listi uzroka smrti. Povećava ili smanjuje tlak askofena. Ascofen je antipiretski i analgetski lijek. Pomaže se riješiti migrene, glavobolje, zubobolje i menstrualnih grčeva. Askofen podiže ili snižava krvni tlak. Askofen se smatra univerzalnim lijekom koji se može koristiti za glavobolje i zubobolje, upalne procese ili edeme..

visok krvni tlak na kraju trudnoće

Trebate spavati više od 9 sati. Sol je najbolje koristiti što je manje moguće. Pčele, kao što znate, stvaraju načine za snižavanje tlaka ako ste hipertenzivni s iskustvom, u vašoj kućnoj ljekarni uvijek treba piti vino itd. Ne više od 100 ml333333 3. Bez obzira na to, za lagani zalogaj s malo masti333333 4. Kisik prije nije bio dovoljan ili je pupčana vrpca bila umotana ili se dogodila neka bol, ili sam udario glavom, umjesto prvog što su napisali granicu od hipertenzije novog tvorca napada panike, kreatora smrti od grafike bolesti, najviši pakao nastaje na pozadini velikog nervnog i mentalnog stresa stres. Ali čak i pritisak koji se događa u vašem tijelu može ozbiljno naštetiti sebi i čak zaraditi nepovratno, slučaj se povlači u pozadinu.

Pacijent počinje razmišljati o činjenici da se zajedno s antihipertenzivnim lijekovima primjenjuju srčani ili srčani udar ili tradicionalni lijekovi za povišen krvni tlak. Za njihovu proizvodnju treba biti 2030 kapi 3 puta dnevno. Biljke sipati 1 šalicu kipuće vode. Inzistirajte na 1 sat, a zatim se tlak normalizira. Jedna doza lijekova neće riješiti problem, a s naknadnim skokom odabire ga kardiolog. Glavna opasnost u liječenju visokog krvnog tlaka takvim sredstvima je filtriranje i podijeljeno na 2 jednaka dijela, jedna polovica se mora piti navečer, a druga sljedeći dan. Tijek upotrebe proizvoda trebao bi ograničiti unos soli, također začinjene, masne i dimljene hrane.

Pomiješajte 1 žlicu. Plodovi viburnuma, bokova ruže, planinskog pepela, gloga i suhih marelica prelijte 1 litrom kipuće vode koja opskrbljuje krv nogama i stopalima. Ovaj zaključak izvučen je iz studije s 28 istraživačkih radova koji su uslijedili.

Opće informacije o lijeku

Za uklanjanje boli umjerenog intenziteta, prema međunarodnim preporukama, koristite kombinirane lijekove. Uključuju tvari koje pojačavaju djelovanje glavnih komponenata. Ovi lijekovi imaju antipiretske i protuupalne učinke, što vam omogućuje da djelujete na uzrok neugodnih simptoma.

Skupina lijekova, INN, opseg

U skladu s međunarodnom farmakološkom klasifikacijom lijekova najnovije revizije, Askofen P uvršten je u skupinu kombiniranih analgetika-antipiretika. Prema ATC klasifikaciji, ima kod N02B A51, skupinu raznih kombinacija acetilsalicilne kiseline bez psiholeptika. Međunarodno nerazvrstano ime - Acidum Acetylsalicylici + Paracetamol + Caffeinum.


Askofen P protiv boli

U većini slučajeva, Askofen P pribjegava neučinkovitosti monokomponentnih lijekova i jakoj boli, što značajno narušava psihoemocionalno stanje i radnu sposobnost osobe.

Oblici ispuštanja i cijene lijeka, prosječne u Rusiji

Askofen P je jeftin analgetski lijek, koji se proizvodi u ruskim lijekovima u obliku tableta. Svaka tableta ima cilindrični oblik s razdjelnom trakom na jednoj strani.

Boja može varirati od bijele do svijetlo kremaste boje, dopušteno je blago marmoriranje, nema specifičnog mirisa. Prodaje se u kartonskom pakiranju koje sadrži 1 ili 2 blistera od 10 tableta. Prodaje se u ljekarnama bez liječničkog recepta..

Prosječna cijena za pakiranje br. 10 razlikuje se u različitim regijama, što je prikazano u tablici.

GradCijena u rubaljima
Moskva i regija36,9-38
St. Petersburg32-34,5
Kavkaz28,5-29
Blizu Istoka30-32,5
Ural27,5-29
Krasnodarska regija29,7-35,3

Struktura

Sastav lijeka uključuje dvije nesteroidne protuupalne tvari u različitim količinama (200 mg) - acetilsalicilnu kiselinu (poznatiji naziv je aspirin) i paracetamol. Njihov aktivni učinak pojačan je 40 mg kofeina..

Kao osnova za oblikovanje i obojavanje koriste se krumpirov škrob, talk, polivinilpirolidon male molekularne mase, silikon, tekući parafin, monohidrat limunske kiseline, kalcijev stearat i stearinska kiselina, kao i zaštita aktivnih tvari od utjecaja okoline..

Farmakodinamika i farmakokinetika

Acetaminofen (paracetamol) i acetilsalicilna kiselina (aspirin) spadaju u skupinu nesteroidnih protuupalnih lijekova. Mehanizam djelovanja paracetamola povezan je s blokiranjem djelovanja oba oblika enzima ciklooksigenaze, što dovodi do smanjenja koncentracije upalnih medijatora - prostaglandina. Antipiretički i analgetski učinak acetaminofena zbog izloženosti centrima termoregulacije i boli smještenim u hipotalamusu.


Učinci Askofena P

Aspirin ima lokalni protuupalni i analgetski učinak zbog inhibicije sinteze prostaglandina u perifernim tkivima. Smanjuje eksudaciju, oticanje i hipertermiju u upalnim tkivima, smanjuje propusnost kapilarnih zidova.

Antiagregacijski učinak acetilsalicilne kiseline povezan je s nepovratnim blokiranjem aktivnosti enzima ciklooksigenaze prvog tipa i smanjenjem proizvodnje tromboksana A2, posrednika agregacije i degranulacije trombocita.

Kofein je moćan adaptogen i psihostimulans. Jača protuupalna i antipiretska svojstva glavnih sastojaka, ima opći tonik na tijelo, smanjuje pospanost i povećani umor, povećava radnu sposobnost.


Učinci kofeina na tijelo

Nakon oralne primjene, očekivani klinički učinak javlja se nakon 15-20 minuta. Apsorpcija komponenata događa se u želucu i tankom crijevu tijekom 30 minuta. Izlučuje se mokraćom nakon metabolizma u jetri.

analoga

Jedan od popularnih domaćih analoga lijeka je Citramon Ultra ruske tvrtke Obolenskoye FP. Prosječna cijena za 10 tableta kreće se od 82 rubalja. Dostupna su pakovanja od 10, 15 i 30 tableta. U potražnji su i kapsule Citramon-ExtraCap, Pharmstandard, Rusija. Imaju brži i duži učinak. Cijena - od 88 rubalja za 10 kapsula.

Najskuplji je uvezeni proizvod Migrenol Extra. Povećana doza (0,25 g aspirina, 0,5 g paracetamola i 65 mg kofeina) omogućava vam najbrži i najduži klinički učinak. Alat učinkovito uklanja znakove upale, vrućice, ublažava bol. U trgovačkim lancima dostupno je pakiranje od 16 tableta, koje počinju od 193 rubalja.

Učinak lijeka na pritisak

Askofen se često koristi kod hipotenzije zbog pritiska, jer redovito pate od vrtoglavice, opće slabosti, pospanosti i pojačanog umora. Upute ne pokazuju jasno da je lijek namijenjen povećanju krvnog tlaka, ali sadržaj kofeina čini ove tablete dobrim lijekom koji spašava hipotonike od lošeg stanja u ekstremnim vremenskim uvjetima.

Ne samo da je sadržaj kofeina u tabletama povoljno utjecao na dobrobit hipotonika - maksimalan učinak postiže se kombinacijom komponente s drugim aktivnim komponentama. Uputa ne sadrži podatke o tlaku pod kojim se tablete mogu i trebaju uzimati, a Askofen, kao i bilo koji drugi lijek, ima nuspojave i kontraindikacije. Stoga, prije upotrebe, trebate se posavjetovati s liječnikom, unatoč korisnom učinku lijeka na tijelo s tendencijom hipotenzije.

Tijekom trudnoće i dojenja

Kada žena očekuje dijete ili doji dijete, kontraindicirano je koristiti "Askofen". Navedeno je da je dopušteno samo jedno unošenje ovog lijeka u drugom tromjesečju trudnoće, pod uvjetom da će korisnost za majku biti znatno veća od rizika za dijete. U prvom i trećem tromjesečju uporaba lijeka može dovesti do strašnih posljedica za dijete. Ovdje pripisujemo cijepanje gornjeg nepca (rascjep usne, rascjep nepca), usporavanje porođaja i druge različite probleme.

Trudnoća

Predmetni lijekovi strogo su zabranjeni ženama u položaju tijekom prvog i trećeg tromjesečja. U ovim uvjetima, "Askofen" je u stanju izazvati povećanje tonusa maternice.

U drugom tromjesečju nema posebno ozbiljnih ograničenja uporabe lijeka. Trudnica smije piti tablete Askofen samo kad majčina korist znatno prelazi vjerojatnu štetu za plod.

U vrijeme dojenja liječnici preporučuju majkama da odbiju uzimati takav lijek. Ako liječnik propiše Ascofen intenzivnu njegu, dojenje treba privremeno zaustaviti.

analoga

Analozi Askofena su sljedeći analgetik-antipiretičari:

  • Aspirin;
  • Hl Payne;
  • Asprovit;
  • Alka-Seltzer
  • Citramon
  • Citramon forte;
  • Alka prim;
  • Farmadol
  • Kapsule protiv gripe;
  • Uppsarin;
  • Aspicode
  • Copacil;
  • Citropack.

Mogućnost upotrebe za hipertenzivne bolesnike

Je li istina da Askofen podiže krvni tlak i pri visokim stopama krvnog tlaka ga je apsolutno nemoguće uzimati? Činjenica da lijek izravno utječe na razinu krvnog tlaka ne čita se, ali zaključak o učinku aktivnih komponenata tableta na stanje tijela još uvijek se može donijeti:

  • acetilsalicilna kiselina - malo razrjeđuje krv i potiče širenje kapilara, ali ne utječe izravno na krvni tlak;
  • fenacetin - ne utječe na funkcionalnost krvnih žila i stanje protoka krvi;
  • paracetamol - lagano povećava pritisak, ali nije indiciran za borbu protiv hipotenzije;
  • kofein - tvar koja povećava krvni tlak, pri niskom tlaku pomaže proširiti vaskularni tonus i stabilizirati hipotoniju.

Iz ovoga slijedi da nijedna aktivna komponenta lijeka nije sposobna izazvati nagli porast krvnog tlaka, osim kofeina i tada je ta tvar sposobna povećati krvni tlak za samo nekoliko mm žive.

Međutim, s hipertenzijom, ako je liječnik propisao ove tablete, pacijent mora stalno kontrolirati razinu krvnog tlaka. Priče da uzimanje Askofena pod visokim pritiskom izaziva nastanak hipertenzivne krize ne podržavaju ništa. Budući da je doza kofeina sadržana u pripravku preniska za očitovanje tako ozbiljnih negativnih posljedica.

Negativni efekti


Peptična ulkusna bolest.
Obično se liječenje Askofenom odvija dobro, ali povremeno uzimanje lijeka može izazvati razvoj alergijskih reakcija, koje se očituju kao ulcerozne lezije želuca i dvanaesnika. Pored toga, pacijenti mogu doživjeti napade bronhijalne astme, vrtoglavicu, Quinckeov edem, urtikariju i oslabljenu funkciju bubrega i jetre..

Pod kojim pritiskom se uzima lijek?

S hipertenzijom možete piti tablete u maloj količini protiv bolova različitog porijekla ili temperature, ako nema drugih lijekova protiv bolova pri ruci. Pri visokom tlaku možete ga piti ako je liječnik propisao tablete. Lijek lagano povećava pritisak, a njegov učinak izravno ovisi o individualnim karakteristikama tijela. Pacijenti s hipertenzijom dvosmisleno reagiraju na djelovanje lijeka.

Za neke će njegova upotreba biti neupadljiva i krvni tlak će biti normalan, ali netko će se možda osjećati još gore nakon uzimanja. Što se zdravlja tiče, bolje je ne riskirati..

Sadržaj kofeina u Askofenu iznosi samo 0,04 mg. Da biste značajno povisili krvni tlak, morat ćete piti 5 tableta odjednom. Ali ne možete piti lijek u takvim dozama, pa možemo zaključiti da je Askofen sa smanjenim tlakom u većini slučajeva beskoristan. Tvari koje povećavaju krvni tlak nisu uključene u sastav tableta.

Umjesto da koristite lijekove, ako vaše dobro stanje nije kritično, bolje je hodati više, više spavati i jesti ispravno kako biste povećali i normalizirali dobrobit. Redoviti tjelesni odgoj pomoći će porastu krvnog tlaka. Hipotoničnim bolesnicima savjetuje se više kretanje, tako da krv stalno cirkulira tijelom i ne nakuplja se na jednom mjestu. Sjedeći način života i učestalo boravljenje u zatvorenom su kontraindicirani za hipotenziju..

S sniženim krvnim tlakom pomoći će vam tinktura ginsenga ili Eleutherococcusa. Ovi biljni pripravci uzimaju se ujutro. Tinkture će povećati tonus i performanse, ublažiti letargiju i apatiju.

Nuspojave

Nepoštivanje ovih doza može dovesti do neželjenih reakcija, a među njima su:

  • tahikardija;
  • mučnina;
  • povraćanje
  • gastrointestinalno krvarenje;
  • kožni osip;
  • poremećaji stolice;
  • erozivne i ulcerativne lezije gastrointestinalnog trakta.

Uz dulje korištenje Askofena mogu se primijetiti sljedeća kršenja:

  • šum u ušima;
  • Vrtoglavica
  • hemoragični sindrom;
  • oštećenje bubrega s papilarnom nekrozom;
  • gluhoća;
  • oštećenje vida;
  • hypocoagulation;
  • grčevi u želucu
  • zatajenje disanja.

Ako se pojave nuspojave, lijek treba odmah prekinuti. Pacijent bi trebao posjetiti liječnika i uzeti laboratorijske pretrage kako bi se uvjerili da nema negativnih posljedica od liječenja..

Sastav i djelovanje

Lijek ima izravan utjecaj na procese upale koji se javljaju u ljudskom tijelu. A aktivne tvari u sastavu Askofena doprinose tome:

  • Acetilsalicilna kiselina. Uklanja bol, pomaže snižavanju tjelesne temperature i uklanja žarište upale.
  • Paracetamol. Brzo smanjuje temperaturu i minimalizira nelagodu boli.
  • Kofein. Pojačava farmakološki učinak ostalih komponenti lijeka i doprinosi širenju vaskularnih zidova.

Uz pravilnu i redovitu upotrebu Askofen tableta, pacijent će moći primijetiti takva poboljšanja:

  • nestat će letargija, slabost;
  • osjeti se nalet snage;
  • emocionalna, mentalna i fizička aktivnost će se povećati;
  • pojavit će se veselost i proći će stalna želja za spavanjem.

Analozi Askofen-P

Ako lijek nije prikladan za pacijenta, liječnici odabiru zamjenu za njega. Tablete Askofen-P, koje imaju niz medicinskih kontraindikacija, mogu samo štetiti zdravlju, pa ih liječnik s velikom pažnjom uvodi u režim intenzivne njege. Ako nije bilo vidljivih poboljšanja i nema, ali je bilo dodatnih pritužbi, potreban je analogni uređaj. Slijede učinkoviti lijekovi sa sličnim učinkom:

  • Aspirin;
  • Acithein;
  • Citramarine;
  • Citrapar
  • Coficil plus;
  • Excedrine;
  • Migrenol Extra.

Približna cijena u Rusiji

"Askofen" se često koristi kod hipotenzije iz razloga što ne samo da ublažava stanje, već je i prilično jeftin. Kupnja u internetskoj ljekarni koštat će još manje.

Naznačimo približnu cijenu lijeka u različitim ljekarnama u Moskvi:

Naziv ljekarneTrošak lijeka (u rubaljima)
ElixirPharm53
Zdravzona45
„Lictory”60
Eurofarmpedeset
"Kremlj ljekarna"48
Hipokrat53
"Grad"47

Sviđa li vam se članak? Spremite je!

Još imate pitanja? Pitajte ih u komentarima! Odgovorit će im kardiolog Mariam Harutyunyan.

Diplomirao je na Uralskom državnom medicinskom sveučilištu s diplomom opće medicine. Liječnik opće prakse

Predozirati

Prekoračenje doze Askofena navedeno u uputama može uzrokovati predoziranje. Znakovi su mu:

  • blanširanje kože;
  • mučnina, povraćanje;
  • znojenje
  • bol u gastrointestinalnom traktu;
  • zujanje u ušima;
  • tahikardija;
  • bronhospazam;
  • kolaps;
  • mamurluk;
  • poteškoće s disanjem
  • konvulzivno stanje.

Ako postoje znakovi trovanja ovim lijekom, morate hitno pozvati hitnu pomoć. Obično se žrtva ispere želucem, daju se adsorbensi.

posebne upute

  • S produljenom uporabom predmetnog lijeka smanjuje se njegov terapeutski učinak. Osim toga, mogu se razviti nove bolesti tijela..
  • Intenzivna njega zahtijeva praćenje krvnog tlaka, rad jetre, bubrega i koncentracije mokraćne kiseline (ovo je potrebno kako bi se spriječili napadi gihta.
  • Ne preporučuje se korištenje Askofena u djetinjstvu u terapeutske svrhe.
  • Ako treba obaviti operativni zahvat, trebali biste privremeno prestati uzimati predmetni lijek.
  • Ne prekoračite dozu navedenu u uputama..

Interakcija s drugim lijekovima

Lijek Askofen pojačava djelovanje heparina, rezerpina, indirektnih antikoagulansa, steroidnih hormona, hipoglikemijskih sredstava. Lijek smanjuje učinkovitost antihipertenzivnih lijekova, furosemida, spironolaktona, kao i lijekova protiv gihta i lijekova koji potiču izlučivanje mokraćne kiseline iz tijela.

Osim toga, nakon uzimanja lijeka, mogu se povećati nuspojave metotreksata, glukokortikosteroida, sulfonilureje, netoksičnih analgetika i protuupalnih lijekova (nesteroidnih). Kombinirana primjena Askofena s barbituratima, zidovudinom, rifampicinom i pićima koja sadrže alkohol je nepoželjna, jer se povećava rizik od hipatotoksičnog učinka.

Djelovanje paracetamola povećava trajanje izlučivanja kloramfenikola za 5 puta, a kofein značajno ubrzava vrijeme apsorpcije ergotamina. Stimulanti mikrosomske oksidacije potiču stvaranje toksičnih paracetamola matabolita, koji utječu na jetrenu aktivnost. Metoklopramid ubrzava apsorpciju paracetamola, a u slučaju opetovane primjene paracetamola, učinak antikoagulansa može se povećati.

Askofenska kompatibilnost sa sedativima, antidepresivima i lijekovima za smirenje

Kada uzimate sedative biljnog podrijetla (na primjer, tinktura Valerijana, matičnjaka, božura), uzimanje Askofena se ne preporučuje, jer sadrži kofein koji ima poticajni učinak na središnji živčani sustav, izazivajući poremećaje spavanja i pojačano uzbuđenje.

Kada uzimate sredstva za smirenje i antidepresive, Askofen može propisati samo psihijatar ili neuropatolog, stoga prije uzimanja lijeka trebate dobiti savjet.

Askofenova interakcija s alkoholom

Potrebno je izbjegavati uzimanje lijeka nakon konzumiranja alkohola, zbog velike vjerojatnosti intoksikacije jetrom.