Glavni

Encefalitis

Panadolovi analozi

Panadol je lijek na bazi paracetamola povezan s nesteroidnim protuupalnim lijekovima (NSAID). U dječjoj se praksi koristi kod glavobolje, ozljeda, temperature, zuba, za ublažavanje drugih vrsta boli. Panadol se koristi i kod odraslih za smanjenje temperature i boli, ublažavanje upale..

Lijek je dostupan u rektalnim čepićima, suspenzijama, redovitim i šumećim tabletama. Ako trebate odabrati analoge Panadola, važno je pročitati upute unaprijed.

Indikacije za uporabu Panadol

Panadol je dostupan u nekoliko oblika za odrasle i djecu:

  • suspenzija od 3 mjeseca;
  • supozitoriji - 125 mg od 6 mjeseci, 250 mg od 3 godine;
  • šumeće i obične tablete - od 6 godina starosti, ako nema poteškoća s gutanjem, povraćanjem.

Lijek ima protuupalno, antipiretsko i analgetsko djelovanje. Panadol se koristi u sljedećim slučajevima:

  1. vrućica;
  2. sindrom boli - sa zubima, traumom, glavoboljom, zglobovima ili zuboboljom.

Pomaže kod blage do umjerene boli. Bez preporuke liječnika, vrijeme upotrebe kod odraslih je do 5 dana, kod djece - do 3 dana. Doziranje ovisi o dobi, tjelesnoj težini i navodi se u preporukama stručnjaka ili uputama za uporabu.

Bilješka! Stvarno pitanje: kako uzimati Panadol - prije jela ili poslije. Preporučljivo je piti oblik tablete i suspenzije odmah nakon jela ili nakon 2 sata kako biste spriječili iritantne učinke na želudac.

Panadolovi analozi

U nedostatku gradskih ljekarni, netolerancije na komponente ili alergijske reakcije, nepostojanja željenog terapeutskog učinka i drugih čimbenika, Panadol se može zamijeniti ili nadopuniti analogima. To se mora učiniti ako je učestalost uzimanja lijeka dnevno veća od 4 puta.

AnalogniObrazac za puštanjeCijena, u rubaljimaZemlja proizvođača
Panadolobične i šumeće tablete40-100Grčka ili Irska
čepići60-120Francuska
suspenzija90-150
ibuprofentablete, kapsule, čepići, suspenzija20-120Rusija
Nurofensuspenzija120-300Ujedinjeno Kraljevstvo
svijeće100-150
kapsule u obliku tableta80-400
Paracetamoltablete suspenzije3-140Rusija
Efferalgansirup, čepići, šumeće tablete90-200Francuska
Cefeconsvijeće40-140Rusija

ibuprofen

Lijek Ibuprofen temelji se na istoimenoj aktivnoj tvari. Dostupno u tabletama i kapsulama 200 i 400 mg za odrasle i djecu od 6 godina, suspenziju i čepiće od 3 mjeseca. Za vanjsku upotrebu realizira se u obliku masti i gela.

Ne možete birati između Panadola ili Nurofena, naizmjenične lijekove s umjerenom ili jakom boli, groznicom.

Uz aktivnu tvar ibuprofen u ljekarni, predstavljeni su lijekovi za djecu i odrasle:

  • Nurofen;
  • Maxicold (suspenzija);
  • Sljedeća Uno Express (kapsule);
  • Faspik (granule, tablete);
  • Mig (tablete);
  • Nurofast (tablete).

Ketonal

Ketonalov analog je lijek na recept na temelju ketoprofena. Dostupno u tabletama, kapsulama i čepićima. Primjenjuje se od 15 godina prema propisu liječnika za različite sindrome boli i bolesti koštano-koštanog sustava.

Što je učinkovitije za prijelome - Ketonal ili Panadol, ovisi o težini stanja i dobi pacijenta. Za djecu je drugi lijek bolji. S jakom boli u odraslih - Ketonal. Ovisno o obliku otpuštanja, koristi se 1-3 puta dnevno.

Panadol ili Nurofen - što je bolje

Nurofen je lijek za odrasle i djecu temeljen na ibuprofenu, proizveden u Velikoj Britaniji. Izrađuje se u sljedećim oblicima:

  • suspenzija s okusom jagode ili naranče i svijećama (od 3 mjeseca);
  • 200 mg tablete (od 6 godina);
  • kapsule, tablete s dozom aktivne tvari 200 i 400 mg;
  • gel za vanjsku upotrebu.

Analog se koristi do 3-4 puta dnevno prema doziranju navedenom u uputama ili preporukama liječnika. Ima protuupalno, antipiretsko i analgetsko djelovanje.

Panadol ima ista svojstva kao analogni. Razlikuje se u aktivnoj tvari (sadrži paracetamol), dobnim ograničenjima za neke oblike, cijeni i zemlji podrijetla.

Roditelji su zabrinuti zbog najboljeg antipiretskog lijeka Panadol ili Nurofen. Lijekovi imaju isti učinak. Što je bolje, pojedinačno. S jakom vrućicom moguća je izmjena lijekova s ​​drugom tvari i izvrsnim oblikom otpuštanja. Na primjer, nakon sirupa Nurofen koristi se supozitorij paracetamol.

Prilikom odabira lijeka za ublažavanje neugodnih, bolnih senzacija kod zuba između Nurofena ili Panadola, potrebno je voditi se prema dobi djeteta, prisutnosti potrebnog oblika, cijeni. Prethodno korištenje i učinak su također važni. Terapeutski učinak je individualan. Štoviše, s poteškoćama u gutanju, povraćanju, preporučljivo je koristiti čepiće.

Za djecu su Panadol ili Nurofen sigurni i testirani na svim vrstama kliničkih ispitivanja. Analozi imaju pozitivne kritike pedijatara i roditelja.

Panadol ili paracetamol

Paracetamol je domaći analog. Dostupno u obliku tableta, suspenzija za djecu. Razlikuje se po proizvođačima i oblicima puštanja, kvalitetom i učinkom. Prema liječnicima, paracetamol često izaziva neželjene reakcije (alergije, svrbež, osip, negativan učinak na jetru pri dugotrajnoj upotrebi).

Što je bolje - Panadol ili dječji paracetamol, nejasno je. Cijena prvog lijeka je prihvatljiva. Ako je moguće, preporučljivo je kupiti ga - uvoznog proizvođača, nuspojave su manje vjerojatne, dobro se podnosi i pomaže.

Panadol ili Efferalgan - što je bolje

Efferalgan je uvozni analog na bazi paracetamola. Eliminira vrućicu i vrućicu, bol, znakove upale. Proizvodi se u svijećama za djecu različitih doza (od 3 do 5 mjeseci, od 6 mjeseci do 3 godine, od 5 do 10 godina) i suspenziji. Za odrasle osobe oblik oslobađanja su šumeće tablete koje su brže od uobičajenog paracetamola.

Analozi su identični: jedna aktivna tvar, indikacije, ograničenja, nuspojave, oblici ispuštanja. Razlikuju se u zemlji podrijetla i cijeni. Značajna prednost Efferalgana je prisutnost svijeća u nekoliko doza, što ga čini prikladnim za upotrebu u bilo kojoj dobi.

Panadol ili Tsefekon

Cefecone je analog Panadol za djecu i odrasle u čepićima. Razlikuje se u doziranju, namijenjenim pacijentima od 1 do 3 mjeseca, od 3 mjeseca do 3 godine, od 3 do 12 godina.

Svijeće Panadol ili Tsefekon imaju iste terapeutske učinke: zaustavljaju bol i upale, smanjuju temperaturu i vrućicu.

Što je najbolje za djecu - Panadol ili Tsefekon, ovisi o dobi djeteta. Analog cefecon-a može se koristiti od prvog mjeseca života, ima nekoliko doza i pogodan je za upotrebu. Panadol dopušten od 3 mjeseca.

Prilikom odabira analoga Panadola potrebno je voditi se željenim učinkom, dobi djeteta i željenim oblikom otpuštanja. Maksimalno vrijeme primjene ne više od 3-5 dana bez savjetovanja s liječnikom.

Panadol za djecu (svijeće, tablete, suspenzija): upute za uporabu, doziranje na temperaturi, sastav, recenzije, cijene, analozi

Panadol je analgetski i antipiretski lijek. Ovo je djelotvoran i siguran alat koji se može koristiti kod djece starijih od 3 mjeseca. Ali prije početka liječenja, morate pažljivo pročitati upute za uporabu Panadola.

Obrazac za puštanje

Dječji panadol dostupan je u rektalnim čepićima u obliku konusa. Masne su, homogene, bijele ili gotovo bijele boje. Supozitoriji ne bi trebali sadržavati nečistoće ili nedostatke..

Panadol Baby dostupan je u suspenziji za oralnu primjenu, koja je ružičasta tekućina koja miriše na jagode. U njemu možete vidjeti kristale.

Osim toga, u prodaji je Panadol koji je dostupan u dva oblika doziranja:

  • Topive tablete sa iskrivljenim rubovima i razdjelnom crtom s jedne strane. Bijele su boje, površina im može biti hrapava
  • Obložene tablete, koje su ovalne. Oni su bijeli ili gotovo bijeli, s jedne strane imaju rizik, s druge strane je označen trokut.

Terapeutski učinak lijeka objašnjava se paracetamolom. Ovisno o obliku otpuštanja, sadržaj aktivne tvari može biti različit:

Oblik doziranjaKoličina paracetamola u mg
5 ml suspenzije120
1 svijeća125 ili 250
1 tableta500

Panadol nije dostupan u sirupu, ali neki roditelji suspenziju izjednačavaju sa sirupom.

Indikacije za uporabu

Lijek ima antipiretsko i analgetsko djelovanje, pa se Panadol propisuje djeci ako imaju:

  • visoka groznica uzrokovana bakterijskim i virusnim infekcijama;
  • bol različitog podrijetla.

Baby Panadol i Baby Panadol dopušteno je koristiti za snižavanje tjelesne temperature nakon cijepljenja..

U kojoj se dobi Panadol može davati djeci?

Starost do koje je lijek dopušten ovisi o obliku otpuštanja:

Oblik doziranjaDob
SuspenzijaOd 3 mjeseca do 12 godina (za dijete starije od 2 mjeseca, možete dati suspenziju nakon cijepljenja da jednom snizite temperaturu, ako djetetu ne postane lakše ići u bolnicu).
Supozitoriji 125 mgOd 6 mjeseci do 2,5 godine, ako pacijent teži 8-12,5 kg.
Svijeće 250 mgOd 5 do 11 godina, ako je tjelesna težina djeteta 16-40 kg.
tableteOd 6 godina.

Uputa za uporabu i doziranje

Doziranje Panadola za svako dijete izračunava se pojedinačno, ovisno o njegovoj dobi i težini.

Kada se uzima oralno, pojedinačna doza je 15 mg po kg tjelesne težine pacijenta, ako se unese u rektum - 10-15 mg po kg tjelesne težine. Lijek se može dati djetetu ili umetnuti u anus 3-4 puta dnevno. Dnevna doza ne smije prelaziti 60 mg na kg tjelesne težine.

Tijekom terapije treba poštivati ​​sljedeće preporuke:

  • Ako je potrebno, tada je moguće davati lijek unutra ili unositi rektalno svakih 4-6 sati, ali ne više od 4 puta dnevno.
  • Prije nego što djetetu date suspenziju (sirup), mora ga protresti 10 sekundi prije upotrebe.
  • Supozitoriji se trebaju davati djetetu nakon klistira ili aktiva defekacije. Prikladno je to učiniti ako
  • stavite dijete na lijevu stranu i jednu nogu podignite na trbuh.
    Prerano dojenčad i dojenčad mlađa od 3 mjeseca mogu se dati suspenziju samo nakon savjetovanja s liječnikom.
  • Ako se lijek koristi više od tjedan dana, tada trebate provjeriti rad jetre i darivati ​​krv da biste otkrili promjene u njoj.
  • Šumeće tablete Panadol prije davanja djetetu treba otopiti u 0,5 šalice vode.
  • Tako da suspenzija ne izgubi svoj terapeutski učinak, ne može se smrznuti, a maksimalna temperatura ne smije prelaziti 30 stupnjeva. Lijek u drugim oblicima otpuštanja može se čuvati na temperaturi zraka ne većoj od 25 stupnjeva. Rok trajanja suspenzije je 36 mjeseci, šumeće tablete - 48 mjeseci. Obložene tablete i rektalni čepići vrijede 5 godina od datuma proizvodnje..
  • Ako dijete mora proći analizu kako bi utvrdilo glukozu i mokraćnu kiselinu, tada morate reći liječniku da uzima Panadol.
  • Prije početka liječenja potrebno je obavijestiti liječnika o svim primljenim lijekovima jer, na primjer, inhibitori mikrosomalne oksidacije pojačavaju i induciraju oslabljuju negativan učinak paracetamola na jetru. Panadol usporava otpuštanje kloramfenikola, što rezultira povećanim rizikom od predoziranja antibioticima. Paracetamol pojačava učinak antikoagulansa, što može uzrokovati krvarenje. Slabi učinak lijekova koji se koriste za liječenje gihta..
  • Ne možete djetetu dati druge lijekove koji sadrže paracetamol tijekom terapije.

kontraindikacije

Svi oblici otpuštanja Panadela kontraindicirani su kod djece kojima je dijagnosticirano:

  1. netolerancija na sastav lijeka;
  2. teška disfunkcija bubrega i jetre

Svijeće ne može biti, ako im se dijagnosticira

  1. krvna patologija;
  2. urođeni nedostatak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;
  3. upala rektuma;
  4. krvarenje iz anusa.

Suspenzija je zabranjena za djecu s netolerancijom na voćni šećer.

S oprezom, lijek se, bez obzira na oblik otpuštanja, treba primjenjivati ​​u slučaju oštećenja rada jetre i bubrega blage do umjerene težine.

Nuspojave, nuspojave

Lijek izaziva sljedeće nuspojave:

  • alergija, koja se očituje osipom, svrbežom, groznicom koprive, Quinckeovim edemom,
  • anafilaktički šok, epidermalna nekroliza;
  • smanjenje broja trombocita i bijelih krvnih stanica;
  • smanjenje razine hemoglobina;
  • bronhospazam;
  • patologija jetre;
  • mučnina i povračanje.

Neki pacijenti mogu osjetiti bol u želucu zbog suspenzije..

Ako se prekorače terapijske doze, moguće je trovanje paracetamolom. U prvom danu djetetu mogu se pojaviti sljedeći znakovi opijenosti:

  • bol u želucu;
  • mučnina;
  • povraćanje
  • blanširanje kože;
  • odbijanje hrane;
  • pojačano znojenje.

Nakon 24-48 sati može se pojaviti bol u desnom hipohondriju, laboratorijski testovi pokazat će porast aktivnosti jetrenih enzima. Sve to ukazuje na toksična oštećenja jetre..

Ako djetetovo zatajenje jetre napreduje, to može izazvati niz ozbiljnih komplikacija, poput:

  • disfunkcija i oteklina mozga;
  • gubitak krvi
  • smanjenje šećera u krvi;
  • smrt.

U slučaju predoziranja može se razviti akutna bubrežna disfunkcija, koja je karakterizirana pojavom sljedećih simptoma:

  • bol u lumbalnoj regiji;
  • pojava krvi u urinu;
  • izlučivanje proteina u urinu.

U neke djece, predoziranje Panadela može uzrokovati upalu gušterače i aritmiju..

Zbog kroničnog trovanja paracetamolom može biti:

  • bubrežna kolika;
  • pojava bakterija u urinu;
  • nekroza bubrežne papile;
  • upala bubrega.

U slučaju predoziranja, prestanite s liječenjem i svakako potražite hitnu pomoć. Ako se lijek uzimao oralno i nije prošlo više od sat vremena, žrtva treba isprati želudac i dati enterosorbent, na primjer, Enterosgel, Neosmectin, koji su dozvoljeni od prvih dana života.

Cijena lijeka ovisi o obliku ispuštanja i marži ljekarne. Trošak Dječjeg Panadola u svijećama iznosi oko 70 rubalja. Cijena suspenzije je oko 100 rubalja, tablete obložene membranom 44 rubalja, a topive - 70 rubalja.

analoga

U prodaji postoji mnogo zamjena i analoga Panadola:

Što je bolje za dijete Panadol ili Efferalgan?

Efferalgan kao aktivni sastojak sadrži paracetamol. U ljekarnama se događa u sirupu i svijećama. Razlike između dva alata su malene i uz dozvolu liječnika možete ih koristiti bilo koji.

Što je bolje za djecu Paracetamol ili Panadol?

Paracetamol nekoliko tvrtki proizvodi u obliku tableta, sirupa, čepića, ubačenih u rektum. U pogodnom obliku doziranja može se davati novorođenčadi starijoj od 1 mjeseca. Panadol i Paracetamol potpuno su zamjenjivi i nakon savjetovanja s liječnikom možete koristiti bilo koji od ovih alata.

Što je bolje za djecu Nurofen ili Panadol?

Nurofen kao aktivna tvar sadrži ibuprofen, koji uklanja bol i upalu, smanjuje toplinu. Lijek se prodaje u suspenzijama i rektalnim čepićima, dopušteno je od 3 mjeseca. Za bolesnike starije od 6 godina, Nurofen je dostupan u tabletama. Lijek ima više kontraindikacija od Panadola, ne može biti sa zatajivanjem srca u fazi dekompenzacije, recidivom čira na probavnom sustavu, patologijama krvi, bubrega i jetre, moždanim udarom. Nurofen često izaziva neželjene reakcije. Ali to ne znači da je i gore, jer je možda on pogodniji za određenog pacijenta.

Ako nakon Panadola temperatura nije pala, nakon sat vremena možete je pokušati spustiti Nurofenom.

Recenzije

Mišljenje roditelja

Na internetu postoji puno pozitivnih recenzija o suspenziji, čepićima i Panadol tabletama. Roditelji primjećuju sljedeće prednosti:

  • boca s suspenzijom ima zaštitu protiv djece, to uklanja rizik da će se dijete otvoriti i piti lijek;
  • suspenzija ima ugodan okus, a djeca ga piju s užitkom;
  • supozitoriji se mogu koristiti ako dijete povraća i ne može uzimati lijek unutra;
  • starijoj djeci je prikladno davati lijek u šumećim tabletama koje se dobro otapaju i lako se piju.

Negativni pregledi povezani su s činjenicom da je moguća alergija na Panadol kod djeteta.

Mišljenje dr. Komarovskog

Evgeny Olegovich smatra Panadol učinkovitim i sigurnim antipiretičkim i analgeticima. Ali ovaj lijek uklanja samo simptome bolesti, a ne utječe na njegov uzrok. Panadol kao antipiretik najučinkovitiji je na temperaturi koja se povećala zbog SARS-a. Kada se pridružila bakterijska infekcija, lijek slabo pomaže i ne možete odgoditi posjet bolnici. U svakom slučaju, nepoželjno je liječiti dijete Panadolom bez savjetovanja s liječnikom više od 3 dana uzastopno.

Unatoč činjenici da se analgetik-antipiretik izdaje bez recepta, zabranjeno im je samo-liječenje. Samo specijalist treba odlučiti koliko Panadol-a mogu dati djetetu.

Panadol ® (Panadol)

Djelatna tvar:

Sadržaj

Farmakološka skupina

Nozološka klasifikacija (ICD-10)

3D slike

Sastav i oblik ispuštanja

1 obložena tableta sadrži 500 mg paracetamola; u blisteru 12 kom., u kutiji 1 blister.

1 topljiva tableta - 500 mg; u laminiranoj traci 2 kom., u kutiji od 6 traka.

farmakološki učinak

Suzbija sintezu stakleničkih plinova u središnjem živčanom sustavu, smanjuje ekscitabilnost hipotalamičkog centra regulacije topline, povećava prijenos topline.

farmakodinamiku

Ima analgetska i antipiretska svojstva; potonji se manifestiraju u uvjetima febrilnog sindroma bilo koje geneze.

farmakokinetika

Brzo se i gotovo potpuno apsorbira iz probavnog trakta. Koncentracija u plazmi dostiže vrhunac nakon 30-60 minuta, T1/2 plazma - 1-4 sata. Metabolizira se u jetri. Izlučuje se mokraćom, uglavnom u obliku estera s glukuronskom i sumpornom kiselinom; manje od 5% izlučuje se nepromijenjeno.

Indikacije lijeka Panadol ®

Blaga do umjerena bol (glavobolja, migrena, bolovi u leđima, artralgija, mialgija, neuralgija, zubobolja, menalgija). Grozni sindrom kod prehlade.

kontraindikacije

Nuspojave

Alergijske reakcije u obliku kožnih osipa.

Interakcija

Pojačava učinak neizravnih antikoagulansa (derivati ​​kumarina). Povećava se metoklopramid ili domperidon, a kolestiramin smanjuje brzinu apsorpcije.

Doziranje i primjena

Iznutra, za odrasle - 2 tablete. do 4 puta dnevno s razmakom između doza od najmanje 4 sata (maksimalna dnevna doza - 8 tableta), za djecu od 6 do 12 godina - 1 / 2–1 tablete. do 4 puta dnevno s razmakom između doza od najmanje 4 sata (maksimalna dnevna doza - 4 tablete). Prije upotrebe otopite tablete otopljene u 1/2 šalice vode..

Predozirati

Simptomi predoziranja u prva 24 sata su blijedost, mučnina, povraćanje i bol u predjelu trbuha. 12–48 sati nakon gutanja može doći do oštećenja bubrega i jetre s razvojem zatajenja jetre (encefalopatija, koma, smrt). Oštećenje jetre moguće je kod uzimanja 10 g ili više (u odraslih). Akutno zatajenje bubrega s tubularnom nekrozom može se razviti i u nedostatku ozbiljnih oštećenja jetre. Ostale manifestacije predoziranja su srčane aritmije i pankreatitis. Liječenje - unos metionina unutar ili u / u unosu N-acetilcisteina.

Mjere opreza

Ne preporučuje se kombinirati s drugim lijekovima, koji uključuju paracetamol, davati djeci mlađoj od 6 godina. Oprez treba biti oprezan u slučajevima teške oslabljene funkcije jetre ili bubrega. Tijekom liječenja potrebno je isključiti unos alkohola.

posebne upute

Rizik predoziranja povećava se u bolesnika s ne-cirotičnim alkoholnim bolestima jetre.

Uvjeti skladištenja lijeka Panadol ®

Čuvati izvan dohvata djece.

Rok trajanja lijeka Panadol ®

500 mg filmom obložene tablete - 5 godina.

500 mg topivih tableta - 4 godine.

Ne koristiti nakon isteka roka valjanosti navedenog na pakiranju.

Uputa za uporabu Panadol ® (Panadol)

Vlasnik potvrde o registraciji:

Izrađeno je:

Kontakti za pozive:

Oblik doziranja

reg. Br: P N014409 / 01 od 11/06/08 - Neograničeno Datum ponovne registracije: 26.05.16
Panadol ®

Oblik otpuštanja, pakiranje i sastav lijeka Panadol ®

Tablete, filmom obložene bijelom bojom, u obliku kapsule s ravnim rubom, s jedne strane tableta utisnut je trokut, a na drugoj strani rizik.

1 kartica.
paracetamol500 mg

Pomoćne tvari: kukuruzni škrob - 21,4 mg, preželatinizirani škrob - 50 mg, kalijev sorbat - 0,6 mg, povidon - 2 mg, talk - 15 mg, stearinska kiselina - 5 mg, triacetin - 0,83 mg, hipromeloza - 4,17 mg.

6 kom - blisteri (2) - paketi od kartona.
12 kom - blisteri (1) - paketi od kartona.

farmakološki učinak

Analgetski antipiretik. Ima analgetski i antipiretski učinak. Blokira COX-1 i COX-2 uglavnom u središnjem živčanom sustavu, utječući na centre boli i termoregulacije.

Protuupalni učinak praktički nema. Ne nadražuje sluznicu želuca i crijeva. Ne utječe na metabolizam vode i soli, jer ne utječe na sintezu prostaglandina u perifernim tkivima.

farmakokinetika

Usisavanje i distribucija

Apsorpcija je velika, C max se postiže nakon 0,5-2 sata i iznosi 5-20 µg / ml.

Komunikacija s proteinima plazme - 15%. Prodire kroz BBB. Manje od 1% doze paracetamola koju je dojila majka prelazi u majčino mlijeko. Terapeutski učinkovita koncentracija paracetamola u plazmi postiže se kada se primjenjuje u dozi od 10-15 mg / kg.

Metabolizam i izlučivanje

Metabolizira se u jetri (90-95%): 80% ulazi u reakcije konjugacije s glukuronskom kiselinom i sulfatima, čime nastaju neaktivni metaboliti; 17% je hidroksilirano da tvori 8 aktivnih metabolita koji su konjugirani na glutation i formiraju već neaktivne metabolite. Uz nedostatak glutationa, ti metaboliti mogu blokirati enzimske sisteme hepatocita i uzrokovati njihovu nekrozu. Izoenzim CYP 2E1 također je uključen u metabolizam lijeka..

T 1/2 - 1-4 sata Izlučuje se putem bubrega u obliku metabolita, uglavnom konjugata, samo 3% u nepromijenjenoj.

Farmakokinetika u posebnim kliničkim slučajevima

U starijih bolesnika klirens lijeka se smanjuje i T 1/2 povećava.

Indikacije lijeka Panadol ®

  • sindrom boli: glavobolja, migrena, zubobolja, grlobolja, bol u donjem dijelu leđa, bol u mišićima, bolna menstruacija;
  • febrilni sindrom (kao antipiretik): groznica protiv prehlade i gripe.

Lijek je namijenjen smanjenju boli u vrijeme uporabe i ne utječe na napredovanje bolesti.

Otvorite popis kodova ICD-10
ICD-10 kodnaznaka
G43Migrena
J06.9Neodređena akutna infekcija gornjih dišnih puteva
J10Gripa uzrokovana identificiranim sezonskim virusom gripe
K08.8Ostale određene promjene na zubima i njihovom potpornom aparatu
M79.1Mialgija
M79.2Neodređena neuralgija i neuritis
N94.4Primarna dismenoreja
N94.5Sekundarna dismenoreja
R07Bol u grlu i prsima
R50Nejasna groznica
R51Glavobolja

Režim doziranja

Za odrasle (uključujući starije osobe) lijek se propisuje 500 mg-1 g (1-2 tablete) do 4 puta dnevno, ako je potrebno. Interval između doza je najmanje 4 sata, pojedinačna doza (2 tablete) može se uzeti ne više od 4 puta (8 tableta) u roku od 24 sata.

Djeci u dobi od 6-9 godina propisano je 1/2 tab. 3-4 puta dnevno, ako je potrebno. Interval između doza je najmanje 4 sata, a maksimalna pojedinačna doza za djecu u dobi od 6 do 9 godina je 1/2 tableta. (250 mg), maksimalni dnevni unos je 2 tablete. (1 g).

Djeci u dobi od 9-12 godina propisano je 1 tab. do 4 puta dnevno, ako je potrebno. Interval između doza je najmanje 4 sata, pojedinačna doza (1 tab.) Može se uzeti ne više od 4 puta (4 tab.) Unutar 24 sata.

Lijek se ne preporučuje koristiti dulje od 5 dana kao anestetik i više od 3 dana za antipiretik bez propisivanja i nadzora liječnika. Povećanje dnevne doze lijeka ili trajanja liječenja moguće je samo pod nadzorom liječnika.

Nuspojava

U preporučenim dozama lijek se obično dobro podnosi..

Alergijske reakcije: ponekad - osip na koži, svrbež, Quinckeov edem.

Iz hemopoetskog sustava: rijetko - anemija, trombocitopenija, methemoglobinemija.

Iz mokraćnog sustava: uz produljenu uporabu u visokim dozama - bubrežna kolika, nespecifična bakteriurija, intersticijski nefritis, papilarna nekroza.

kontraindikacije

  • djeca mlađa od 6 godina;
  • preosjetljivost na komponente lijeka.

S oprezom se lijek treba koristiti kod zatajenja bubrega i jetre, benigne hiperbilirubinemije (uključujući Gilbertov sindrom), virusnog hepatitisa, nedostatka glukoze-6-fosfat dehidrogenaze, alkoholnog oštećenja jetre, alkoholizma, u starosti, tijekom trudnoće i tijekom dojenja.

Trudnoća i dojenje

Upotreba za oslabljenu funkciju jetre

Upotreba za oslabljenu funkciju bubrega

Primjena kod djece

Primjena kod starijih bolesnika

posebne upute

Uz dugotrajnu uporabu u visokim dozama potrebno je nadzirati krvnu sliku.

S oprezom i samo pod liječničkim nadzorom, lijek se treba koristiti kod bolesti jetre ili bubrega, uz istodobnu uzimanje antiemetičkih lijekova (metoklopramid, domperidon), kao i lijekova koji snižavaju kolesterol u krvi (kolestiramin).

U slučaju svakodnevne potrebe za uzimanjem analgetika tijekom uzimanja antikoagulansa, paracetamol se može uzimati povremeno.

Tijekom provođenja testova za utvrđivanje mokraćne kiseline i glukoze u krvi, trebali biste upozoriti svog liječnika na uzimanje Panadola.

Kako bi se izbjeglo toksično oštećenje jetre, paracetamol se ne smije kombinirati s alkoholnim pićima, a treba ga uzimati i osoba sklona kroničnom konzumiranju alkohola.

Predozirati

Lijek treba uzimati samo u preporučenim dozama. Ako se preporučena doza premaši, treba odmah potražiti liječničku pomoć, čak i ako se osjeća dobro jer postoji opasnost od odgode ozbiljnog oštećenja jetre.

Oštećenje jetre kod odraslih moguće je ako uzimaju ≥ 10 g paracetamola. Uzimanje ≥ 5 g paracetamola može dovesti do oštećenja jetre kod bolesnika sa sljedećim čimbenicima rizika:

  • dugotrajno liječenje karbamazepinom, fenobarbitalom, fenitoinom, primidonom, rifampicinom, lijekovima perforirane čorbe ili drugim lijekovima koji stimuliraju jetrene enzime;
  • redovito prekomjerno pijenje alkohola;
  • moguće nedostatak glutation-a (u slučaju pothranjenosti, cistične fibroze, HIV infekcije, gladovanja i iscrpljenosti).

Simptomi akutne trovanja paracetamolom su mučnina, povraćanje, bol u želucu, znojenje, blijedost kože. Nakon 1-2 dana otkrivaju se znakovi oštećenja jetre (bol u jetri, povećana aktivnost jetrenih enzima). U teškim slučajevima predoziranja može doći do zatajenja jetre, akutnog zatajenja bubrega s tubularnom nekrozom (uključujući u nedostatku teškog oštećenja jetre), aritmije, pankreatitisa, encefalopatije i kome. Hepatotoksični učinak kod odraslih se pojavljuje kada uzimaju ≥ 10 g paracetamola.

Liječenje: prestanite koristiti lijek i odmah se posavjetujte s liječnikom. Preporučuje se ispiranje želuca i primjena enterosorbenata (aktivni ugljen, polifepan); uvođenje donora i prekursora SH-skupine za sintezu glutation-metionina 8-9 sati nakon predoziranja i N-acetilcisteina - nakon 12 sati. Potreba za dodatnim terapijskim mjerama (daljnja primjena metionina, iv primjena N-acetilcisteina) određuje se ovisno o koncentracija paracetamola u krvi, kao i vrijeme koje je proteklo nakon njegove primjene. Liječenje bolesnika s ozbiljno oštećenom funkcijom jetre 24 sata nakon uzimanja paracetamola treba provesti u suradnji sa stručnjacima iz centra za suzbijanje otrova ili specijaliziranog odjela za jetrene bolesti.

Interakcija lijekova

Dugotrajna primjena paracetamola i drugih NSAID-a povećava rizik od razvoja „analgetske“ nefropatije i nekroze bubrežne papile, početka bubrežnog zatajenja u završnom stadiju..

Istodobna dugotrajna primjena velikih doza paracetamola i salicilata povećava rizik od razvoja raka bubrega ili mokraćnog mjehura.

Diflunisal povećava koncentraciju paracetamola u plazmi za 50%, što povećava rizik od hepatotoksičnosti.

Mijelotoksični lijekovi povećavaju hematotoksičnost lijeka.

Kada se uzima duže vrijeme, lijek pojačava učinak neizravnih antikoagulansa (varfarin i drugi kumarini), što povećava rizik od krvarenja.

Induktori mikrosomalnih oksidacijskih enzima u jetri (barbiturati, fenitoin, karbamazepin, rifampicin, zidovudin, fenitoin, etanol, flumecinol, fenilbutazon i triciklički antidepresivi) povećavaju rizik od hepatotoksičnih učinaka u slučaju predoziranja.

Inhibitori mikrosomske oksidacije (cimetidin) smanjuju rizik od hepatotoksičnosti.

Povećavaju se metoklopramid i domperidon, a kolestiramin smanjuje brzinu apsorpcije paracetamola.

Etanol dok koristi paracetamol doprinosi razvoju akutnog pankreatitisa.

Lijek može smanjiti aktivnost urikozurnih lijekova.

Uvjeti skladištenja lijeka Panadol ®

Lijek treba čuvati izvan dohvata djece na temperaturi ne većoj od 25 ° C..

Panadol: upute za uporabu

Struktura

Djelatna tvar: paracetamol 500 mg;

Pomoćne tvari: preželatinizirani škrob, kukuruzni škrob, povidon (K25), talk, kalijev sorbat, stearinska kiselina, hipromeloza, triacetin.

Opis

Bijele tablete, obložene filmom, u obliku kapsule s ravnim rubovima, s jedne strane označene trokutastim logotipom i s druge strane rizikom.

Farmakoterapijska skupina

Ostali analgetici i antipiretičari. Anilidi. Paracetamol.

ATX kôd: N02B E01.

Indikacije za uporabu

Kao lijek protiv bolova i antipiretik za kratkotrajnu upotrebu sa:

• simptomi prehlade i gripe.

Može se koristiti i za simptomatsko ublažavanje blage do umjerene boli kod liječnika s dijagnozom osteoartritisa..

Doziranje i primjena

Lijek je namijenjen samo oralnoj primjeni..

Odrasli, starije osobe i djeca od 12 i više godina: 1-2 tablete svaka 4-6 sati ako je potrebno. Minimalni interval između doza je 4 sata. Ne više od 8 tableta (4000 mg) tijekom 24 sata.

Djeca (6-11 godina): ½-1 tableta svakih 4-6 sati, ako je potrebno, s razmakom između doza od najmanje 4 sata. Ne više od 4 doze u 24 sata.

Maksimalno trajanje upotrebe bez preporuke liječnika je 3 dana.

Ne preporučuje se djeci mlađoj od 6 godina..

Bolesnici s bubrežnom / jetrenom insuficijencijom

Bolesnicima s teškom jetrenom ili ozbiljnom bubrežnom insuficijencijom ne preporučuje se korištenje lijeka. Pacijenti s dijagnozom bubrežne / jetrene insuficijencije trebaju konzultirati liječnika prije upotrebe ovog lijeka..

Ne prekoračite preporučenu dozu..

Treba koristiti najmanju dozu potrebnu za postizanje terapijskog učinka..

kontraindikacije

Preosjetljivost na paracetamol ili bilo koju drugu komponentu lijeka u povijesti, djeca mlađa od 6 godina.

Mjere opreza

Sadrži paracetamol. Nemojte koristiti istodobno s drugim agensima koji sadrže paracetamol. Istodobna primjena s drugim lijekovima koji sadrže paracetamol može dovesti do predoziranja..

Predoziranje paracetamola može uzrokovati trajno oštećenje jetre što može dovesti do transplantacije jetre ili smrti..

Istodobne bolesti jetre povećavaju rizik od oštećenja jetre prilikom uzimanja paracetamola. Prije upotrebe lijeka potrebno je konzultirati se s liječnikom glede mogućnosti uporabe lijeka u bolesnika kojima je dijagnosticirano zatajenje bubrega ili jetre..

Zabilježeni su slučajevi oslabljene funkcije jetre / zatajenje jetre u bolesnika sa smanjenom razinom glutationa (npr. S neuhranjenošću, anoreksijom, smanjenim indeksom tjelesne mase, kroničnom zlouporabom alkohola).

Pacijenti s stanjima koja su popraćena smanjenjem razine glutationa (na primjer, s teškim infekcijama poput sepse) mogu povećati rizik od metaboličke acidoze.

Ako simptomi potraju, obratite se svom liječniku..

Čuvati izvan dohvata djece.

Interakcija s drugim lijekovima

Lijek s produljenim redovitim dnevnim unosom pojačava učinak antikoagulansa (varfarin i drugi kumarini), što povećava rizik od krvarenja; Pojedinačne doze nemaju značajan učinak. Brzina apsorpcije paracetamola može se povećati u kombinaciji s metoklopramidom i domperidonom. Apsorpcija paracetamola može se smanjiti ako se koristi s kolesterolom.

Koristite tijekom trudnoće i dojenja

Trudnoća. Podaci iz kliničkih i predkliničkih ispitivanja nisu otkrili rizik za trudnoću ili intrauterini razvoj. No, kao i kod bilo kojeg lijeka, tijekom prvog tromjesečja morate slijediti upute liječnika i biti oprezni.

Dojenje. Kliničke studije nisu identificirale rizik za dojenje ili dojeno dijete..

Paracetamol prelazi placentarnu barijeru i izlučuje se u majčinom mlijeku.

Utjecaj na sposobnost upravljanja automobilom i rada sa mehanizmima

Paracetamol vjerojatno neće utjecati na sposobnost upravljanja vozilima ili rada sa strojevima..

Nuspojava

Predozirati

Prekoračenje preporučene doze paracetamola može dovesti do zatajenja jetre što zauzvrat može prouzrokovati transplantaciju jetre ili smrt. Zapažen je akutni pankreatitis, najčešće s oštećenom funkcijom jetre i hepatotoksičnošću. Rizik intoksikacije paracetamolom veći je u starije, male djece, bolesnika s jetrenom bolešću, kroničnom neuhranjenošću i kod osoba s kroničnim alkoholizmom. U tim slučajevima predoziranje može biti kobno. Nakon pojedinačne oralne primjene velike doze paracetamola u odraslih i djece može se razviti potpuna i nepovratna nekroza jetre, što dovodi do hepatocelularne insuficijencije, metaboličke acidoze, encefalopatije, kome i smrti..

Oštećenje jetre kod odraslih moguće je kada uzimaju 10 ili više grama paracetamola. Uzimanje 5 ili više grama paracetamola može dovesti do oštećenja jetre kod pacijenata s faktorima rizika koji uključuju:

- dugotrajna upotreba karbamazepina, fenobarbitona, fenitoina, primidona, rifampicina, šipka ili drugih lijekova koji induciraju jetrene enzime;

- redovita zlouporaba alkohola;

- vjerojatni nedostatak glutation (na primjer, s neuhranjenošću, cističnom fibrozom, HIV infekcijom, izgladnjivanjem, kaheksijom).

Simptomi predoziranja obično se pojavljuju u prva 24 sata i mogu uključivati: mučninu, povraćanje, anoreksiju, blijedost, bol u trbuhu.

Unutar 12-48 sati nakon predoziranja moguće je povećanje razine jetrenih transaminaza (ACT, ALT), laktat dehidrogenaze i bilirubina.

Morate odmah odvesti pacijenta u bolnicu. U slučaju akutnog predoziranja, koncentraciju paracetamola u krvnoj plazmi treba izmjeriti najkasnije 4 sata nakon uzimanja. Upotreba aktivnog ugljena je poželjna ako od trenutka uzimanja viška doze nije prošlo više od 1 sata. Antidot N-acetilcistein ili metionin treba davati što je prije moguće u skladu s nacionalnim smjernicama..

Simptomatsko liječenje ako je potrebno..

Ako se preporučena doza premaši, odmah potražite liječničku pomoć, čak i ako nema simptoma predoziranja..

Lijek sadrži paracetamol - analgetski i antipiretik (analgetsko i antipiretsko sredstvo). Mehanizam djelovanja paracetamola uključuje inhibiciju sinteze prostaglandina, uglavnom u središnjem živčanom sustavu.

Paracetamol se brzo i gotovo u potpunosti apsorbira iz gastrointestinalnog trakta. Nakon uzimanja terapijskih doza, maksimalna koncentracija u plazmi doseže se u roku od 30-60 minuta, a poluživot je 1-4 sata.

Vezivanje proteina plazme je minimalno u terapijskim koncentracijama. Paracetamol je relativno ravnomjerno raspoređen u većini tjelesnih tekućina. Stupanj vezanja na proteine ​​u plazmi je nizak i može varirati.

Paracetamol se metabolizira u jetri i izlučuje urinom uglavnom u obliku glukuronidnih i sulfatnih konjugata.

Manje od 5% paracetamola izlučuje se nepromijenjeno.

Panadol
Panadol

Farma Skupina

Analozi (generički sinonimi)

Recept (međunarodno)

Rp.: Tab. Panadol 500 mg N 12
D.S. Iznutra, 1 tableta tri puta dnevno

farmakološki učinak

Panadol je lijek iz skupine neselektivnih nesteroidnih protuupalnih lijekova. Lijek sadrži aktivnu tvar paracetamol, koja ima izražen antipiretski i analgetski učinak. Mehanizam djelovanja lijeka povezan je s inhibicijom sinteze prostaglandina, što se događa uslijed smanjenja aktivnosti enzima ciklooksigenaze. Protuupalni učinak lijeka slabo je izražen zbog činjenice da se paracetamol inaktivira staničnim peroksidazama. Analgetski i antipiretski učinak lijeka provodi se smanjenjem broja prostaglandina u središnjem živčanom sustavu.

Lijek Panadol Active, osim paracetamola, sadrži natrijev bikarbonat koji pomaže ubrzati apsorpciju aktivne tvari i osigurava rani početak terapijskog učinka paracetamola.

Nakon oralne primjene, paracetamol se dobro apsorbira u gastrointestinalnom traktu, maksimalna koncentracija aktivne tvari u plazmi opaža se 30-120 minuta nakon uzimanja lijeka. Stupanj povezanosti paracetamola s proteinima plazme je nizak. Metabolizira se uglavnom u jetri, izlučuje se bubrezima u obliku metabolita. Poluvrijeme eliminacije iznosi 2-3 sata.

Način primjene

Za odrasle: Iznutra, s puno tekućine, 1-2 sata nakon jela (uzimanje odmah nakon jela odgodit će početak djelovanja).

Odrasli i adolescenti stariji od 12 godina (tjelesna težina preko 40 kg) pojedinačna doza Panadela - 500 mg; maksimalna pojedinačna doza - 1 g. Višestruka primjena - do 4 puta dnevno.
Maksimalna dnevna doza je 4 g; maksimalno trajanje liječenja je 5-7 dana. U bolesnika s oštećenom funkcijom jetre ili bubrega, s Gilbertovim sindromom, u starijih bolesnika treba smanjiti dnevnu dozu i povećati interval između doza.

Djeca: maksimalna dnevna doza za djecu do 6 mjeseci (do 7 kg) je 350 mg,
do 1 godine (do 10 kg) - 500 mg,
do 3 godine (do 15 kg) - 750 mg,
do 6 godina (do 22 kg) - 1 g,
do 9 godina (do 30 kg) - 1,5 g,
do 12 godina (do 40 kg) - 2 g.

U obliku suspenzije: za djecu od 6-12 godina - 10-20 ml svaki (u 5 ml - 120 mg),
1-6 godina - 5-10 ml, 3-12 mjeseci - 2,5-5 ml.
Doza za djecu u dobi od 1 do 3 mjeseca određuje se pojedinačno. Mnoštvo imenovanja Panadola - 4 puta dnevno; interval između svakog prijema nije manji od 4 sata.
Maksimalno trajanje liječenja bez savjetovanja s liječnikom je 3 dana (ako se uzima kao antipiretski lijek) i 5 dana (kao analgetik).

Rektalno. Odrasli - 500 mg Panadola 1-4 puta dnevno; maksimalna pojedinačna doza - 1 g; maksimalna dnevna doza - 4 g.

Djeca od 12-15 godina - 250-300 mg 3-4 puta dnevno;
8-12 godina - 250-300 mg 3 puta dnevno;
6-8 godina - 250-300 mg 2-3 puta dnevno;
4-6 godina - 150 mg 3-4 puta dnevno;
2-4 godine - 150 mg 2-3 puta dnevno;
1-2 godine - 80 mg 3-4 puta dnevno;
od 6 mjeseci do 1 godine - 80 mg 2-3 puta dnevno;
od 3 mjeseca do 6 mjeseci - 80 mg 2 puta dnevno.

indikacije

Lijek se koristi za uklanjanje boli različite etiologije, uključujući:
Glavobolja, migrena i bolovi poput migrene.
Mijalgija, artralgija, reumatska bol, neuralgija.
Algodismenorea, zubobolja.
Osim toga, lijek se može koristiti za uklanjanje simptoma gripe, uključujući vrućicu, glavobolju i bolove u mišićima..

kontraindikacije

Preosjetljivost, neonatalni period (do 1 mjeseca).

S oprezom. Zatajenje bubrega i jetre, benigna hiperbilirubinemija (uključujući Gilbertov sindrom), virusni hepatitis, alkoholno oštećenje jetre, alkoholizam, trudnoća, dojenje, starost, rano dojenaštvo (do 3 mjeseca), nedostatak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze; dijabetes melitus (za sirup).

Nuspojave

Lijek pacijenti obično dobro podnose, međutim, u nekim je slučajevima moguć razvoj takvih nuspojava:

Iz probavnog i jetrenog trakta: mučnina, povraćanje, bol u epigastričnoj regiji, pojačana aktivnost jetrenih enzima.

Iz hemopoetskog sustava: anemija, uključujući hemolitičku anemiju, agranulocitozu, trombocitopeniju, pancitopeniju. Pored toga, moguć je razvoj methemoglobinemije čiji su simptomi cijanoza, kratkoća daha i kardijalgija.

Alergijske reakcije: kožni osip, svrbež, urtikarija, multiformni eksudativni eritem, toksična epidermalna nekroliza i anafilaktoidne reakcije.

Ostali: smanjenje glukoze u krvi do hipoglikemijske kome, bronhospazam (primjećen uglavnom kod bolesnika s povećanom individualnom osjetljivošću na nesteroidne protuupalne lijekove), papilarna nekroza i intersticijski nefritis. Paracetamol može mijenjati laboratorijske vrijednosti šećera u krvi i mokraćne kiseline.

Obrazac za puštanje

Obložene tablete Panadol, 12 komada u blisteru, 1 blister u kutiji.

Panadol Active tablete, obložene, 12 komada u blisteru, 1 blister u kutiji.

Topive tablete Panadol Solubl 2 komada u laminiranim trakama, 6 kartona u kartonu.

PAŽNJA!

Podaci na stranici koju pregledavate stvoreni su samo u informativne svrhe i ne propagiraju samo-lijek ni na koji način. Ovaj je izvor namijenjen upoznavanju zdravstvenih djelatnika s dodatnim informacijama o određenim lijekovima i na taj način povećava njihovu razinu profesionalnosti. Upotreba lijeka "Panadol" bezuspješno pruža savjetovanje sa stručnjakom, kao i njegove preporuke o načinu uporabe i doziranju odabranog lijeka.

Što je bolje: Panadol ili Paracetamol MS

Panadol

Paracetamol MS

Na temelju tih studija, Panadol je bolji od MS-a paracetamola. Stoga vam savjetujemo da ga odaberete..

Aktivne tvari su iste. Stoga odaberite na osnovu cijene

Usporedba učinkovitosti Panadol i Paracetamol MS

Učinkovitost Panadola prilično je slična kao Paracetamol MS - to znači da je sposobnost lijeka da iskaže maksimalan mogući učinak slična.

Na primjer, ako je terapeutski učinak Panadola izraženiji, tada uz primjenu Paracetamola MS čak i u velikim dozama neće biti moguće postići ovaj učinak.

Također, brzina terapije - pokazatelj brzine terapeutskog učinka u MS Panadol i Paracetamol približno je jednaka. I bioraspoloživost, odnosno količina ljekovite tvari koja doseže svoje mjesto djelovanja u tijelu, je slična. Što je bioraspoloživost veća, to će biti manji gubitak tijela tijekom asimilacije i upotrebe.

Usporedba sigurnosti Panadol i MS Paracetamol

Sigurnost lijeka uključuje mnoge čimbenike..

Štoviše, u Panadolu je viši nego u MS-u paracetamola. Važno je gdje se lijek metabolizira: ljekovite tvari izlučuju se iz tijela ili u nepromijenjenom obliku, ili u obliku proizvoda njihovih biokemijskih transformacija. Metabolizam se javlja spontano, ali najčešće uključuje glavne organe, poput jetre, bubrega, pluća, kože, mozga i drugih. Kada ocjenjujemo metabolizam u Panadolu, kao i u MS Paracetamol, promatramo koji se organ metabolizira i koliko je kritičan njegov utjecaj na njega..

Omjer rizika i koristi je kada je propisivanje lijeka nepoželjno, ali opravdano pod određenim uvjetima i okolnostima, s oprezom pri oprezu. Štoviše, Panadol ima manje rizika kada se koristi od Paracetamol MS-a.

Također, pri izračunavanju sigurnosti uzimaju se u obzir samo alergijske reakcije ili moguća disfunkcija glavnih organa. U drugim stvarima, kao i reverzibilnosti posljedica upotrebe Panadol i Paracetamol MS.

Usporedba kontraindikacija Panadol i Paracetamol MS

Na temelju uputa. Broj kontraindikacija za Panadol prilično je sličan MS Paracetamol i mali je iznos. Ovo je popis simptoma sa sindromima i bolestima, raznim vanjskim i unutrašnjim uvjetima pod kojima primjena Panadol i Paracetamol MS može biti nepoželjna ili neprihvatljiva.

Usporedba ovisnosti u Panadol i MS Paracetamol

Kao i sigurnost, ovisnost uključuje i mnoge čimbenike koje je potrebno uzeti u obzir pri ocjeni lijeka..

Dakle, kombinacija vrijednosti takvih parametara kao što su "sindrom povlačenja" i "razvoj otpornosti" u Panadolu prilično je slična istim vrijednostima u Paracetamol MS. Sindrom povlačenja je patološko stanje koje se javlja nakon prestanka unosa ovisnih ili ovisničkih tvari u tijelo. A pod otpornošću se razumijeva početni imunitet na lijek, to se razlikuje od ovisnosti, kada se imunitet na lijek razvija tijekom određenog vremenskog razdoblja. Prisutnost rezistencije može se utvrditi samo ako je pokušao povećati dozu lijeka do maksimuma. Štoviše, u Panadolu su vrijednosti „sindroma povlačenja“ i „otpornosti“ prilično male, kao i u Paracetamol MS.

Usporedba nuspojava Panadol i MS Paracetamol

Nuspojave ili štetni događaji su svaki medicinski nepovoljni događaj koji se pojavi kod subjekta nakon primjene lijeka.

U Panadolu stanje nuspojava gotovo je isto kao u MS Paracetamol. Oboje imaju mali broj nuspojava. To znači da je učestalost njihove manifestacije niska, odnosno pokazatelj koliko je slučajeva očitovanja nepoželjnog učinka liječenja moguć i zabilježen je mali. Neželjeni utjecaj na tijelo, moć utjecaja i toksični učinak Panadola slični su onom paracetamola MS: koliko se brzo tijelo oporavi nakon uzimanja i hoće li se uopće oporaviti.

Usporedba upotrebljivosti Panadol i Paracetamol MS

Ovo je odabir doze uzimajući u obzir različite uvjete i mnoštvo prijema. U ovom je slučaju važno ne zaboraviti na oblik otpuštanja lijeka, također je važno uzeti u obzir prilikom sastavljanja procjene.

Jednostavnost upotrebe Panadol-a približno je ista kao kod Paracetamol MS-a. Međutim, nisu dovoljno prikladni za upotrebu..

Ocjena lijekova koju su sastavili iskusni farmaceuti koji proučavaju međunarodne studije. Izvještaj se automatski generira.

Zadnji datum ažuriranja: 2019-09-19 06:01:27